Netflix pokazał niepublikowane dotąd zdjęcia Michaela Schumachera

Netflix pokazał niepublikowane dotąd zdjęcia Michaela Schumachera. Premiera filmu dokumentalnego o wybitnym kierowcy Formuły 1 jest zaplanowana na 15 września.

W grudniu 2013 roku doszło do wypadku Schumachera na nartach we francuskich Alpach. Na skutek rozległych obrażeń głowy przez pół roku pozostawał w śpiączce. Został z niej wybudzony 16 czerwca 2014 roku. Od tego czasu były kierowca Ferrari w Formule 1 pozostaje w ukryciu, nie pojawiając się w miejscach publicznych. Tylko kilka osób ma dostęp do legendarnego Niemca. Wśród nich jest chociażby Jean Todt, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Niedawno podzielił się informacjami na temat Schumachera.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

- W tej chwili walczy ze skutkami wypadku. Mam nadzieję, że jego stan będzie się poprawiał. Powoli, ale poprawiał – powiedział Todt.

Niepublikowane materiały ujrzały światło dzienne. Wkrótce premiera filmu o Schumacherze

Być może kibice wkrótce dowiedzą się więcej o tym, jak Schumacher żyje po wypadku. 15 września ma mieć miejsce premiera filmu dokumentalnego o legendarnym Niemcu pod tytułem "Schumacher".  Film będzie można obejrzeć na Netfliksie. Platforma zaprezentowała trailer filmu, w którym widzimy niepublikowane wcześniej materiały – nagrania ze ślubu Schumachera czy prywatne fotografie rodzinne. Nie zabrakło również wypowiedzi o nim.

- Chcę być taki jak on – mówi Mick Schumacher, który też jest kierowcą wyścigowym. – On jest bardzo silny psychicznie. Pokazuje to każdego dnia – mówi Gina Schumacher, córka legendy. Film ma skupiać się nie tylko na sportowej karierze Schumachera, ale również na jego osobowości i życiu prywatnym.

- Największym wyzwaniem dla reżyserów było znalezienie równowagi między niezależnym reportażem a szacunkiem dla rodziny. Corinna Schumacher (żona kierowcy - red.) okazała się dla nas największym wsparciem. Chciała, aby powstał autentyczny film, który pokaże Michaela takim, jakim jest. Z jego wszystkimi wadami i zaletami, bez zbędnej lukrowanej powłoki - powiedziała producentka i reżyserka Vanessa Noecke. - Corinna była wspaniała i na tyle odważna, że pozwalała nam robić to, co chcieliśmy. Szanowaliśmy przy tym rodzinę i trzymaliśmy się pewnych granic - dodała Noecke.

Premiera filmu zaplanowana jest w dokładnie 30. rocznicę debiutu Schumachera w Formule 1. W filmie występują osoby, które odegrały istotną rolę w karierze Niemca, jak Jean Todt czy Bernie Ecclestone. Nie zabrakło także dawnych rywali Schumachera. W filmie pojawią się Damon Hill, Mika Hakkinen, David Coulthard czy Sebastian Vettel.

Michael Schumacher to jeden z najwybitniejszych kierowców Formuły 1 w historii. Siedem razy sięgał po tytuł mistrza świata, co do zeszłego roku było rekordem (wyrównał go Lewis Hamilton). Jest też rekordzistą pod względem wygranych wyścigów w jednym sezonie (13 w 2004 roku). W 2002 roku wszystkie wyścigi zakończył na podium. Ostatni raz na torze pojawił się w 2012 roku podczas Grand Prix w Brazylii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA