Wielka marka pozostaje w Formule 1! "To, co zrobiliśmy"

Szwajcarski zespół Formuły 1 Sauber w kolejnych latach w dalszym ciągu będzie rywalizował na torach pod nazwą Alfa Romeo. Wszystko za sprawą nowego, wieloletniego kontraktu dotyczącego sponsoringu tytularnego podpisanego z włoskim producentem.

- Cieszymy się, że możemy ogłosić przedłużenie naszej współpracy. Alfa Romeo była znakomitym towarzyszem w ostatnich latach i jesteśmy podekscytowani tym, co jeszcze przed nami. Nowe przepisy dają nam szansę wykonać kolejny krok naprzód i wierzę, że jesteśmy w dobrej pozycji, aby to wykorzystać. Nie możemy doczekać się kontynuacji naszej wspólnej przygody i dalszego pięcia się w górę stawki – powiedział szef Saubera Frédéric Vasseur.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Skandal po finale Euro 2020. Lando Norris okradziony z fortunySkandal po finale Euro 2020. Lando Norris okradziony z fortuny

Nowa umowa nie dotyczy tylko marketingu

Poza samymi wyścigami w F1 współpraca pomiędzy oboma podmiotami nie dotyczy tylko i wyłącznie kwestii marketingowych. W przeszłości zespół Sauber brał udział w procesie powstawania sportowych modeli marki Giulia GTA i GTAm.

- Ta współpraca jest ważna dla całej naszej firmy. To, co zrobiliśmy poza torem, w sektorze motoryzacyjnym, pokazało zdolności techniczne oraz możliwości produkcyjne Sauber Engineering i jesteśmy przekonani, że będziemy współpracować z Alfą Romeo nad nowymi i ekscytującymi projektami, które będą kształtować przyszłość przemysłu motoryzacyjnego - dodał Vasseur.

Lewis HamiltonMercedes wybrał drugiego kierowcę! To on będzie jeździł z Hamiltonem. Postanowione

Nowa umowa będzie ważna do 2024 roku. Na jej mocy w zespole ze Szwajcarii w dalszym ciągu będzie występował przynajmniej jeden kierowca z akademii Ferrari. Obecnie jest nim Antonio Giovinazzi, który ściga się u boku Kimiego Räikkönena.

Więcej o: