Oficjalnie: Lewis Hamilton zostaje w Formule 1! Długi kontrakt legendy Mercedesa

Lewis Hamilton pozostanie kierowcą Mercedesa w sezonach 2022 i 2023. Brytyjczyk podkreśla, że nie może się już doczekać nowej ery w Formule 1.

Lewis Hamilton dołączył do Mercedesa przed sezonem 2013 i od tego czasu zdobył z teamem sześć mistrzowskich koron. Obecna umowa Brytyjczyka ze stajnią z Brackley wygasała wraz z końcem bieżącego roku. - Trudno uwierzyć, że minęło prawie dziewięć lat odkąd rozpocząłem pracę z tym niesamowitym zespołem. Jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować naszą wspólną drogę przez dwa kolejne lata. Zdobyliśmy wspólnie tak wiele, ale wciąż mamy jeszcze wiele do osiągnięcia - zarówno na torze, jak i poza nim - powiedział siedmiokrotny mistrz Formuły 1.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! Legenda reprezentacji Polski piłki ręcznej kończy karierę! "Stałem się bogaty"

I dodał: - Jestem niesamowicie dumny i wdzięczny za to, jak Mercedes wsparł mnie w dążeniach o zwiększenie różnorodności i równości w naszym sporcie. Poczuli się za to odpowiedzialni i poczynili istotne kroki w tworzeniu bardziej zróżnicowanego zespołu i włączającego środowiska. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, utalentowanym osobom w Mercedesie, których ciężka praca sprawia, że to wszystko jest możliwe. Dziękuję także zarządowi za nieustające zaufanie względem mojej osoby. Wkraczamy w erę nowych bolidów, pełną ekscytujących wyzwań. Nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć, co wspólnie uda nam się w niej osiągnąć.

Lewis Hamilton podpisał nowy kontrakt

Szef działu sportów motorowych Mercedesa Toto Wolff przekonuje, że Hamilton znajduje się w szczycie swoich możliwości, a w jego ekipie nie mógłby być żaden lepszy kierowca niż Lewis. - Cieszymy się z walki, którą toczymy w tym roku i dlatego właśnie chcieliśmy uzgodnić warunki tego kontraktu na wcześniejszym etapie sezonu, aby negocjacje nie wpływały na naszą rywalizację na torze. Zawsze mówiłem, że tak długo, jak w Lewisie drzemie wyścigowy ogień, może kontynuować z nami współpracę tak długo, jak tylko sobie tego życzy - powiedział Wolff.

Włoscy piłkarze świętują awans do półfinału EuroBernardeschi w samolocie chwycił za interfon i się zaczęło. "Spina! Spina! Spina!" [WIDEO] [WIDEO]

Mercedes nie potwierdził jeszcze, kto będzie zespołowym partnerem Hamiltona w sezonie 2022. Kierowca ze Stevenage przyznał w czerwcu, że nie widzi powodów, dla których jego team miałby rozstawać się z Valtterim Bottasem. Wiadomo jednak, że zarząd ekipy rozważa zapewnienie awansu George'owi Russellowi, który zastąpił Hamiltona w trakcie ubiegłorocznego GP Sakhiru. Więcej o Formule 1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: