Najdłuższy pit-stop w historii F1 wciąż trwa. Nikt nie daje rady

Valtteri Bottas zakończył niedzielny wyścig F1 w GP Monaco na 31. okrążeniu po tym, jak mechanicy nie byli w stanie zdjąć mu opony podczas pit-stopu. Okazuje się, że w samochodzie fińskiego kierowcy nadal nie udało się jej wymienić przez nakrętkę, która bardzo mocno się zakleszczyła.

Wczoraj Bottas skończył wyścig po tym jak mechanicy Mercedesa nie mogli mu zmienić opony podczas kuriozalnego pit-stopu, który trwał ponad minutę

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Gigantyczne zmiany w F1! Red Bull zrzucił Mercedesa z pozycji nr 1 w obu klasyfikacjachGigantyczne zmiany w F1! Red Bull zrzucił Mercedesa z pozycji nr 1 w obu klasyfikacjach

Valtteri Bottas do wyścigu o GP Monako startował z trzeciego pola, ale na pole position nie pojawił się Charles Leclerc, którego samochód miał awarię przed startem i ostatecznie kierowca Mercedesa rozpoczął rywalizację z drugiej pozycji.

Fatalny pit stop Mercedesa! Problem ze zdjęciem opony uniemożliwiły Bottasowi ukończenie wyścigu

Tę udało mu się utrzymać po starcie, gdy był nawet niedaleko Maxa Verstappena z Red Bulla, ale to Holender był liderem wyścigu przez kolejne kilkadziesiąt okrążeń. Bottas utrzymywał niezłe tempo, ale brakowało mu nieco, żeby dogonić Verstappena, a jak wiadomo, na torze w Monako bardzo trudno się wyprzedza. To oznaczało, że kluczową fazą rywalizacji będzie pojedynek w alei serwisowej. 

I zdecydowanie był. Pierwszy zjechał Bottas. Na 31. okrążeniu przy jego zmianie opon pojawiły się ogromne problemy! Mechanicy Mercedesa nie mogli odkręcić jego prawej, przedniej opony. Nie mogli odkręcić nakrętki i tym samym zmienić opony na nową. Jego pobyt w alei serwisowej trwał już ponad minutę, kiedy zespół dał znać, że nic nie da się zrobić ze starą oponą.

To oznaczało koniec wyścigu dla Bottasa i koniec jego marzeń o ewentualnym pościgu za Verstappenem. To problem techniczny, który rzadko przydarza się zespołom - o wiele częściej w boksie myli się mieszanki opon, lub występuje problem nie z odkręceniem nakrętki, a z dokręceniem jej do koła.

Ogromny problem Bottasa. Mechanicy nadal nie zdjęli prawej, przedniej opony w jego bolidzie

Od tego czasu minęło już niemal dobę, a mechanikom nadal nie udało się odkręcić koła z powodu nakrętki, która się zakleszczyła. "Wyobraź sobie minę mechanika, kiedy to zobaczył" - napisano na profilu "Virutas de Goma" na Twitterze. Oznacza to, że jest to najdłuższy pit stop w historii F1, który w dalszym ciągu nie został przeprowadzony.

Charles Leclerc zdobył pole position po kwalifikacjach do GP Monako, ale rozbił bolid na swoim ostatnim okrążeniuDramat Ferrari! Leclerc miał startować z pole position, ale nawet nie rozpoczął wyścigu!

Wyścig w Monako wygrał Max Verstappen. Holender dojechał na metę przed Carlosem Sainzem i Lando Norrisem. Fatalnie rywalizacja potoczyła się dla Mercedesa, bo kolega Bottasa z zespołu, Lewis Hamilton był dopiero siódmy. Nowym liderem klasyfikacji generalnej F1 jest obecnie Verstappen (105 punktów), który wyprzedza Lewisa Hamiltona o cztery punkty. Jednocześnie Red Bull objął również prowadzenie Mercedesa w klasyfikacji konstruktorów. Obecnie ma jeden punkt przewagi nad Mercedesem.

Więcej o: