Nowe informacje ws. Michaela Schumachera. "Nie zostawiam go samego"

Od wypadku Michaela Schumachera, właściwie nie pojawiają się żadne informacje dotyczące jego stanu zdrowia. Na ten temat wypowiedział się Jean Todt, prezydent FIA, który regularnie odwiedza legendarnego Niemca.

W grudniu 2013 roku doszło do wypadku Schumachera na nartach we francuskich Alpach. Od tego czasu były kierowca Ferrari w Formule 1 pozostaje w ukryciu, nie pojawiając się w miejscach publicznych. Tylko kilka osób ma dostęp do legendarnego Niemca, w m.in. Jean Todt, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

W ciągu kilku dni po wypadku Schumacher przeszedł dwie operacje oraz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W czerwcu 2014 roku rzeczniczka prasowa Niemca, Sabine Kehm, poinformowała, że został on z niej wybudzony. Dwa miesiące później Kehm przekazała do mediów informację, że stan Schumachera poprawił się i został on przetransportowany do domu, gdzie podjęto dalszą rehabilitację. Od tamtej pory informacje pojawiające się w mediach sugerują, że Schumacher nie znajduje się w tak dobrej formie, w jakiej sugerowałoby jego otoczenie.

Portugal F1 GP Auto RacingTakiej wojny w Formule 1 nie było od dawna. Kibice wreszcie dostali czego chcieli

Todt: Nie zostawiam go samego

Jean Todt przyznał w rozmowie z "Corriere della Sera", że regularnie widzi Michaela Schumachera. - Widzę Michaela go najmniej dwa razy w miesiącu. Nie zostawiam go samego. On, Corinna i jego rodzina - wszyscy mieliśmy ze sobą wiele różnych chwil, dzieliliśmy wspólne doświadczenia. Są one piękne, są częścią nas i są nadal kontynuowane - podkreślił prezydent FIA.

Michael Schumacher w swojej karierze Niemiec siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo świata Formuły 1, będąc przez wiele lat samodzielnym rekordzistą. W poprzednim sezonie jego rekord wyrównał Lewis Hamilton.

Charles Leclerc zdobył pole position po kwalifikacjach do GP Monako, ale rozbił bolid na swoim ostatnim okrążeniuSłodko-gorzkie pole postion dla Ferrari! Czekali ponad 500 dni, ale Leclerc rozbił bolid! Fatalny wynik Hamiltona!

Ponad siedem lat temu Michael Schumacher upadł na nartach we Francji, uderzył głową w głaz i przepadł za murem tajemnic. Nie ma od dawna żadnych oficjalnych informacji o jego zdrowiu, a publikowanie nieoficjalnych grozi pozwem od rodziny Schumacherów. Prawnik Michaela już stracił rachubę, ile razy pozywał media za pisanie o stanie zdrowia mistrza. Co dziś jeszcze wiadomo o stanie zdrowia legendy Ferrari? Polecamy tekst Pawła Wilkowicza.

Więcej o: