Robert Kubica nabija się z kolegi z zespołu. "Ale gdzie ty chciałeś jechać?"

Robert Kubica śmieje się na Instagramie z sytuacji z GP Monako sprzed dwóch lat, gdy jego obecny kolega zespołowy Antonio Giovinazzi obrócił jego bolid Williamsa. "Giovinaaaa, ale gdzie ty chciałeś jechać?" - zaczepił Włocha.

Sytuacja miała miejsce na szesnastym okrążeniu GP Monako w 2019 roku. Kubica jechał wtedy na piętnastej pozycji, a za nim był Antonio Giovinazzi. Włoch w przedostatnim zakręcie za bardzo zbliżył się jednak do kierowcy Williamsa i doszło do zderzenia. 

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Kubica obrócił się przez Giovinazziego i zablokował tor w Monako

Giovinazzi zahaczył tył jego bolidu i obrócił samochód Kubicy. Na kilkadziesiąt sekund Polak zablokował tor w Monako, a obok niego stały cztery bolidy - poza Giovinazzim, Renault Nico Hulkenberga, kolega z Williamsa George Russell i Ferrari Charlesa Leclerca. 

 

Robert Kubica w nowej formie. Źródło: Instagram / Alfa Romeo Racing OrlenRobert Kubica show. "Netflix zrobi cały sezon z tej sceny"

Zdarzenie przypomniano Kubicy na oficjalnym profilu Formuły 1, bo w najbliższy weekend w tym sezonie kierowcy powrócą do Monako po roku przerwy, gdy odwołano wyścig ze względu na epidemię koronawirusa. 

Zmiany w terminarzu Formuły 1. Turcja wycofała się z organizacji wyściguZmiany w terminarzu Formuły 1. Turcja wycofała się z organizacji wyścigu

"Giovinaaa, gdzie ty chciałeś jechać?"

Polak postanowił zaczepić Włocha na Instagramie. "Giovinaaaa, ale gdzie ty chciałeś jechać? Nie podobał ci się widok mojego tylnego skrzydła przed oczami" - napisał Kubica. To małe nawiązanie: wówczas na tyle bolidu Williamsa umieszczono logo Orlenu, które teraz Giovinazzi ma na bolidzie. Kierowca Alfy Romeo na razie nie odpowiedział Kubicy. 

Ikony F1 powracają na tor w F1 2021Ikony F1 powracają na tor w F1 2021

Robert Kubica w ostatni weekend wygrał drugi wyścig z rzędu w European Le Mans Series na torze Red Bull Ring w Austrii. Polski kierowca jest także rezerwowym i rozwojowym zawodnikiem Alfy Romeo Racing Orlen. Poza Giovinazzim podstawowym kierowcą Alfy jest Kimi Raikkonen.