Oficjalnie: Eleven traci prawa do transmitowania Formuły 1 w Polsce! Nowy gracz na rynku

Nordic Entertaiment Group (NENT Group) od 2023 będzie na wyłączność transmitować w Polsce wyścigi Formuły 1 - poinformował nadawca. Umowa będzie obowiązywała trzy lata. To pierwsza współpraca NENT w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce.

"Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz Formuła 1, uzgodniły warunki pierwszej współpracy w zakresie praw do transmisji wyścigów w Polsce. Od 2023 roku, należąca do NENT Group platforma streamingowa Viaplay, będzie wyłącznym domem Formuły 1 w Polsce. Transmisje zawodów najpopularniejszego sportu motorowego na świecie, będą obejmowały obszerne oraz innowacyjne relacje przygotowane w języku polskim" – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym nadawcy.

Zobacz wideo Świat zachwycony George'em Russellem mimo pecha. Narodziny nowej gwiazdy [F1 Sport #38]

Wygląda na to, że Formuła 1 w 2023 roku zniknie z telewizji. Aktualnie w Polsce wyścigi transmituje stacja Eleven Sports. Za dwa lata się to zmieni. NENT zapewnia, że przeprowadzi transmisje z wyścigów, sesji kwalifikacyjnych i treningowych. Wszystko z pełną oprawą - będą studia przed i po wyścigach, a także polski komentarz. Pakiet skrótów ma być dostępny bezpłatnie.

Specjalny trening pod Lewandowskiego. Bayern mobilizuje się dla Polaka i jego rekorduSpecjalny trening pod Lewandowskiego. Bayern mobilizuje się dla Polaka i jego rekordu

NENT poszerza ofertę. Nie tylko Formuła 1

W listopadzie zeszłego roku NENT pozyskał prawa do pokazywania piłkarskiej Bundesligi aż do 2029 roku. Rozgrywki niemieckiej ekstraklasy również znikną z telewizji i będą dostępne tylko za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. Platforma przypominać będzie Netflix. Zamiast seriali i filmów, będzie jednak pokazywać sport na żywo. Ma zostać uruchomiona w Polsce w sierpniu tego roku. Pojedynczy pakiet ma kosztować 34 złote. Od jesieni w swojej ofercie NENT będzie miało również rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji.

"Turbodoładowane emocje związane z wyścigami Formuły 1 będą idealnym uzupełnieniem oferty Viaplay w Polsce, obejmującej mecze Bundesligi oraz spotkania organizowane w ramach rozgrywek UEFA, a także nasze wyjątkowe propozycje Viaplay Originals, filmy i seriale. Nasze relacje z zawodów Formuły 1 są przygotowywane na najwyższym poziomie i nie możemy doczekać się, by móc pokazać je polskim fanom. Zawarta umowa po raz kolejny pokazuje, jak długoterminowe partnerstwo Grupy NENT z właścicielami praw do transmisji daje nam pole position i umożliwia osiągnięcie pozycji europejskiego mistrza streamingu oraz lidera rynku w Polsce" – powiedział Anders Jensen, prezes NENT Group.

Iker Casillas wysłał wiadomość do kibicówIker Casillas znowu trafił do szpitala. Chwile grozy dwa lata po zawale