Oficjalny komunikat Alfy Romeo ws. Roberta Kubicy

Robert Kubica wystąpi w piątkowym treningu (7 maja) na torze Catalunya w Barcelonie. Polski kierowca zajmie miejsce w bolidzie Kimiego Raikkonena i później weźmie także udział w dwudniowych testach - informuje Alfa Romeo Racing Orlen.

Robert Kubica pełni rolę kierowcy rezerwowego od 1 stycznia 2020 roku i ma zapewniony udział w treningach w trakcie sezonu Formuły 1. Choć sezon 2021 trwa, to na razie nie pojawiały się informacje, że Polak w najbliższym czasie weźmie udział w jednym z treningów. Inżynier wyścigowy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen Frederic Vasseur poinformował natomiast kilka dni temu w wywiadzie dla portalu motorsport.com, że udział w treningu przed Grand Prix Francji weźmie inny kierowca testowy Brytyjczyk Callum Ilott. Wtedy nieznane były plany zespołu dotyczące Roberta Kubicy

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Robert Kubica weźmie udział w treningu w Barcelonie. Będzie bardzo ważnym ogniwem Alfy Romeo

Polak wreszcie doczekał się powrotu do bolidu. Zespół Alfa Romeo Racing Orlen poinformował w oficjalnym komunikacie, że Robert Kubica zajmie miejsce Kimiego Raikkonena w piątkowym treningu w Barcelonie. To będzie pierwsza okazja dla Polaka, aby wystąpić w treningu przed wyścigiem Formuły 1 w 2021 roku. – Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w piątek. Po raz ostatni jeździłem nim w lutym w Barcelonie, jestem ciekaw, jak bardzo samochód poczynił postępy od tamtego czasu. Prowadzenie bolidu to zawsze wyjątkowe doświadczenie – powiedział Kubica.

Polak weźmie też udział w dwudniowych testach w Barcelonie (11-12 maja), w trakcie których wypróbuje nowych 18-calowych opon od firmy Pirelli. Będą one używane w 2022 roku. – Opinie techniczne ze strony Roberta będą kluczowe w kwestii opon na przyszły rok. Jesteśmy w środku walki o miejsce w środku stawki i wkład każdego z kierowców może być naszą tajną bronią – dodał inżynier wyścigowy Alfy Romeo, Frederic Vasseur, cytowany przez oficjalną stronę internetową.

Po jeździe bolidem C41 w Barcelonie Robert Kubica wróci do rywalizacji w European Le Mans Series. Od 15 do 16 maja kierowcy będą rywalizować na torze Red Bull Ring w Austrii. W pierwszym wyścigu w Barcelonie WRT Team triumfował, a Polak doprowadził do tego w ostatnim stincie.

Więcej o: