Robert Kubica ma rywala. 22-latek nowym rezerwowym kierowcą Alfy Romeo

Przedstawiciele zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN poinformowali, 22-letni Callum Ilott będzie nowym rezerwowym kierowcą w sezonie 2021. Młody Anglik będzie dzielić obowiązki z Robertem Kubicą, a po raz pierwszy na torze pojawi się już w najbliższy piątek.

Jak przekazał zespół w oświadczeniu, 22-latek będzie pojawiał się podczas wydarzeń, w których z uwagi na swoje wyścigowe obowiązki w innych seriach nie będzie mógł brać udziału Robert Kubica. Dodatkowo Ilott pojawi się podczas kilku sesji treningowych w sezonie 2021, rozpoczynając od Grand Prix Portugalii.

WRT Team - zespół Roberta Kubicy wygrał pierwszą rundę ELMS na torze w BarcelonieZwycięstwo Roberta Kubicy "punktem zwrotnym". Formuła 1 nie jest mu potrzebna

"Nie mogę doczekać się jazdy w samochodzie"

"Jestem zachwycony, mogąc powitać Calluma w naszym zespole. Jego droga przez serie juniorskie była imponująca i bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców, którzy w nich uczestniczyli. Pracował z nami wcześniej, za każdym razem robiąc pozytywne wrażenie swoją etyką pracy i dobrą współpracą z zespołem. Nie mam wątpliwości, że będzie bardzo pozytywnym uzupełnieniem dla Roberta Kubicy, który przy kilku okazjach będzie niedostępny z racji innych programów wyścigowych. Przed Callumem intensywny program i nie możemy doczekać się zobaczenia go na torze w ten weekend" – mówił Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing ORLEN.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

"Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc dołączyć do zespołu w tym sezonie i dziękuję Alfa Romeo Racing ORLEN i Ferrari Driver Academy za zaufanie. Dwie sesje, które pracowałem z zespołem w ostatnich 2 latach, były niezwykle przydatne dla mnie w kwestii przyzwyczajenia się do pracy zespołu Formuły 1 i jestem pewien, że dam radę w mojej nowej roli kierowcy rezerwowego. Nie mogę doczekać się jazdy w samochodzie i dalszej nauki" – dodał zawodnik.

Robert KubicaPartner Roberta Kubicy był przerażony, że nim z pojedzie. "Bałem się"

Doświadczenie Calluma Ilotta

Callum Ilott jest członkiem Akademii Ferrari, a w przeszłości miał już możliwość współpracy z Alfą Romeo przy okazji testów młodych kierowców w Abu Zabi. Był wówczas wolniejszy od Roberta Kubicy. W 2020 roku 22-latek triumfował w trzech wyścigach Formuły 2 i sześciokrotnie stawał na podium. Dało mu to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.