Rozbity bolid, a potem absurdalna rozmowa Raikkonena. "Dlaczego odpowiadacie?!"

Kimi Raikkonen najpierw zgubił przednie skrzydło swojego bolidu, a potem odbył absurdalną rozmowę ze swoim inżynierem wyścigowym - takim wydarzeniem podczas drugiego treningu zakończył się pierwszy dzień nowego sezonu Formuły 1. Obie piątkowe sesje na torze Sakhir w Bahrajnie wygrał Max Verstappen z Red Bulla.

Sezon Formuły 1 według pierwotnych planów miał się rozpocząć wraz z Grand Prix Australli w połowie marca, ale wyścig przeniesiono o kilka miesięcy, a na pierwszy wyścig w kalendarzu wybrano ten w Bahrajnie. Tym samym od piątku kierowcy rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie. 

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Raikkonen zgubił skrzydło i odbył dziwną rozmowę z inżynierem

W 2021 roku obowiązuje nowy system wolnych treningów, wedle których obie piątkowe sesje były tylko godzinne. Kierowcy mieli mało czasu na przetestowanie nowych bolidów i rozwiązań pod kwalifikacje i wyścig. Najciekawiej za sprawą Kimiego Raikkonena było podczas drugiego treningu.

Nie żyje Murray Walker, legendarny komentator Formuły 1Nie żyje Murray Walker. Legenda, skarb narodowy. "Z autem nie dzieje się nic złego poza tym, że się pali"

Fin najpierw wypadł z jednego z zakrętów i uderzył w barierę. Przez to zgubił przednie skrzydło bolidu i starał się wrócić na tor, a potem do alei serwisowej. W bolidzie Alfy Romeo nie najlepiej funkcjonowało radio, więc Raikkonen zapytał swojego inżyniera, czy dobrze go słychać. I wyszła z tego absurdalna rozmowa.

  • Raikkonen: Słychać mnie?
  • Inżynier Alfy Romeo Racing Orlen: Nie, Kimi. 
  • Raikkonen: To dlaczego odpowiadacie?!

Murray WalkerŻałoba w świecie Formuły 1. Zmarł Murray Walker. "Jego pasja inspirowała miliony kibiców na całym świecie"

Verstappen wygrał oba treningi, świetny McLaren

Raikkonen już raz miał podobną rozmowę ze swoim inżynierem. W zeszłym sezonie w GP Toskanii Fin dostał karę 5 sekund za niewłaściwe przekroczenie linii przy wjeździe do alei serwisowej. Inżynier poinformował go o samej kadrze, zdziwiony kierowca spytał "Za co?", ale członek zespołu usłyszał tylko "Co?" i zaczął powtarzać, że Kimi ma karę. Fin zareagował głośnym powtórzeniem pytania, a sytuacja była wielokrotnie przytaczana przez fanów w kolejnych miesiącach. 

Nikita Mazepin i Mick Schumacher przy nowym bolidzie Haas F1 Team; Bahrajn (marzec 2021). Źródło: oficjalna strona Haas F1 TeamOficjalne odsłonięcie barw bolidu Haas F1 Team. Kolejny sponsor związał się z zespołem

Czy wyniki pierwszych sesji nowego sezonu Formuły 1 mogą zaskakiwać? Cóż, żadnego nie wygrał kierowca Mercedesa, więc tak. W obu sesjach najlepszy był kierowca Red Bulla, Max Verstappen. W pierwszym za Holendrem był Valtteri Bottas (Mercedes) i Lando Norris (McLaren), a w drugim Norris zajął drugie miejsce, a na trzeciej pozycji rywalizację skończył Lewis Hamilton (Mercedes). Na sobotę zaplanowano trzecią sesję treningową o 13:00 i kwalifikacje o 16:00. 

Więcej o: