Zła wiadomość dla Roberta Kubicy. Alfa Romeo ogłosiła skład na testy

Tylko Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi dostaną szansę jazdy nowym bolidem zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN podczas przedsezonowych testów. Swojej szansy nie dostanie Robert Kubica, ale Polak jeździł nim w czasie całego dnia filmowego 26 lutego.

Przedsezonowe testy Formuły 1 zazwyczaj odbywały się na torze Catalunya pod Barceloną. Jednak przeniesienie inauguracji sezonu z Australii do Bahrajnu sprawiło, że to właśnie tam, na torze Sakhir, odbędą się pierwsze sesje, w których na tor wyjadą nowe konstrukcje wszystkich zespołów. 

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Alfa Romeo Racing ORLEN przedstawiła, kto pojedzie w testach w Bahrajnie

Poszczególne zespoły podają już także skład, w jakim kierowcy wezmą udział w trzech dniach testowania bolidów. W tym gronie znalazła się Alfa Romeo Racing ORLEN, w której jeździć będzie tylko dwóch zawodników, czyli podstawowi kierowcy Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. 

Rozkład testów w Bahrajnie Alfy Romeo Racing ORLEN:

  • piątek, 12 marca: jeżdżą Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi
  • sobota, 13 marca: jeździ tylko Antonio Giovinazzi
  • niedziela, 14 marca: jeździ tylko Kimi Raikkonen

Uralkali Haas F1 Team - nowy bolid zespołu Haas, który wystartuje w sezonie 2021. Źródło: Twitter (Haas F1 Team)Haas zaskoczył kibiców nowym malowaniem bolidu. Wszystko za sprawą głównego sponsora

Dlaczego w testach w Bahrajnie nie pojedzie Robert Kubica?

Na podobną strategię zdecydował się Red Bull, w którym w piątek pojedzie jedynie Max Verstappen, w sobotę tylko Sergio Perez, a w niedzielę obaj kierowcy. Nieco inaczej swoją strategię testów rozłożył Haas, w którym każdego dnia podstawowi kierowcy będą się dzielić czasem na torze, a także Williams, który piątek poświęcił rezerwowemu kierowcy zespołu - Royowi Nissany'emu. 

Światowi giganci chcą wejść do Formuły 1. Stawiają jednak kluczowy warunekŚwiatowi giganci chcą wejść do Formuły 1. Stawiają jednak kluczowy warunek

Dlaczego zatem Alfa Romeo Racing ORLEN nie udostępni bolidu podczas testów Robertowi Kubicy? 26 lutego po prezentacji bolidu w Warszawie, zespół przeniósł się na dzień filmowy w Barcelonie i tam samochodem jeździł tylko Polak. Podczas takich akcji nie chodzi jedynie o działania marketingowe, ale także zbieranie pierwszych danych, więc Kubica jeździł już nowym bolidem przed sezonem tak długo, jak chciał tego zespół. Dla niego kolejna okazja na pojawienie się w bolidzie C41 powinna nadarzyć się już w trakcie sezonu, podczas jednego z piątkowych treningów.

Bahrajn chciał zaszczepić całą Formułę 1. Władze odmówiły szczepień Bahrajn chciał zaszczepić całą Formułę 1. Władze odmówiły szczepień "bez kolejki"

Testy w dniach 12-14 marca, dwa tygodnie później start sezonu Formuły 1

Teraz szansę na to dostaną podstawowi kierowcy zespołu, który potrzebują jednak najwięcej czasu w bolidzie, zwłaszcza przed początkiem sezonu. Ten nastąpi już w weekend 26-28 marca w Bahrajnie. Testy, które odbędą się już w dniach 12-14 marca będą podzielone na dwie sesje: poranną i popołudniową każdego dnia. Ustalono, że zostaną przeprowadzone w godzinach 8-12 i 13-17 czasu polskiego. Testy będzie można śledzić za pomocą usługi F1TV Pro, gdzie będzie dostępna pełna transmisja. 

Więcej o: