Alarm w teamie Mercedesa przed startem sezonu F1. "Mamy problem z jednostką napędową"

Inżynierowie Mercedesa zauważyli pewne problemy z jednostką napędową w bolidzie przygotowywanym na sezon 2021. Muszą się z nimi uporać, jeśli chcą walczyć o 8. tytuł mistrzowski z rzędu.

Mercedes to aktualnie zdecydowanie najlepszy zespół w Formule 1. Niemiecka ekipa wywalczyła siedem tytułów z rzędu zarówno w mistrzostwach konstruktorów, jak i kierowców - sześciokrotnie wygrywał Lewis Hamilton, raz Nico Rosberg. Tym bardziej mogą zaskakiwać informacje o problemach z jednostką napędową, która w porównaniu do ubiegłego sezonu nie przechodziła dużych zmian.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Oficjalnie: Lewis Hamilton podpisał kontrakt! Koniec twardych negocjacjiOficjalnie: Lewis Hamilton podpisał kontrakt! Koniec twardych negocjacji

Mercedes potwierdza problem ze swoimi silnikami

- Mamy problemy z naszymi jednostkami napędowymi - przyznał Hywel Thomas, odpowiedzialny za rozwój właśnie tego elementu bolidu. - Znamy nasze kłopoty, ale mamy już plan, jak to naprawić. Jestem pewien, że wszystko uda się rozwiązać jeszcze przed pierwszym wyścigiem - powiedział Thomas.

Ewentualne problemy Mercedesa mogą odbić się także na formie innych zespołów, które korzystają z niemieckich silników - Williamsa, Aston Martina i McLarena. Ten ostatni dopiero przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu postanowił korzystać z jednostek Mercedesa, rezygnując tym samym z silników produkowanych przez Renault.

Robert Kubica po wypadkuHydrauliczne nożyce były jak cesarskie cięcie. Kubica mógłby z tego nie wyjść z życiem

Tym samym powtarza się scenariusz z 2020 roku. Wówczas niemiecka ekipa miała problemy ze swoimi silnikami jeszcze podczas przedsezonowych testów. Szczęśliwie, udało się je rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji, głównie dzięki pandemii koronawirusa, która dała mnóstwo czasu na rozwiązanie problemów.