Fernando Alonso miał wypadek. Został potrącony przez samochód

Fernando Alonso miał wypadek. W okolicach Lugano został potrącony przez samochód, kiedy jechał na rowerze - informuje "La Gazzetta dello Sport".

Informację o wypadku Fernando Alonso potwierdza także Alpine F1 (dawne Renault, gdzie w nowym sezonie będzie jeździć Alonso), które w czwartek wieczorem wydało komunikat, w którym poinformowało, że ich hiszpański kierowca - dwukrotny mistrz świata Formuły 1 (2005, 2006) - jest przytomny i w dobrym stanie, a w piątek czekają go kolejne badania.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Fernando Alonso ma złamaną szczękę

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że Alonso - którego podczas rowerowej przejażdżki w okolicach Lugano potrącił samochód - szybko po wypadku został przewieziony do szpitala, gdzie pierwsze badania wykazały możliwe złamania. Potwierdza to Andrew Benson z BBC, który na Twitterze poinformował, że Hiszpan ma złamaną szczękę i zostanie przewieziony do Berna, gdzie znajduje się specjalistyczna klinika.

Mount Everest jest wyższy niż podawanoDwóch wspinaczy sfingowało wejście na Mount Everest! Mieli dostać prestiżową nagrodę, ale się wydało!

Włoski dziennik sugeruje, że wypadek Alonso może oznaczać, iż Hiszpan przegapi początek sezonu w F1. Ten ma rozpocząć się 21 marca wyścigiem o GP Australii, a zakończyć 5 grudnia w Abu Zabi.