Oficjalnie: Lewis Hamilton podpisał kontrakt! Koniec twardych negocjacji

Lewis Hamilton podpisał nowy kontrakt z Mercedesem. Mistrz świata przedłużył umowę o rok, kończąc wielotygodniowe spekulacje na temat jego przyszłości.

W poniedziałkowe południe Mercedes ogłosił, że Lewis Hamilton podpisał nowy kontrakt. – Jestem podekscytowany i zdeterminowany, by kontynuować ten związek pełen sukcesów – powiedział Brytyjczyk, który do Mercedesa dołączył w 2013 roku i od tego czasu zdobył sześć mistrzowskich tytułów, pobijając rekord Michaela Schumachera pod względem liczby zwycięstw, których ma 74.

Zobacz wideo Ibrahimović przekroczył kolejną barierę! Milan rozbił Crotone [ELEVEN SPORTS]

Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem. Ale nie spełniono wszystkich jego żądań

Podpisanie kontraktu przez Hamiltona kończy wielomiesięczne negocjacje kierowcy z Mercedesem. – Jest luty, a najważniejszy człowiek w Formule 1, siedmiokrotny mistrz świata nie został jeszcze potwierdzony jako kierowca – powiedział były kierowca Ralf Schumacher. Kilka dni później umowę podpisano. Brytyjczyk twardo negocjował nie tylko bardzo wysokie wynagrodzenie (ok. 40 milionów dolarów rocznie), ale też chciał mieć wpływ na przyszłość zespołu. Pragnął, by jego partnerem dalej był Valtteri Bottas, jednak wydaje się, że akurat w tej sprawie musiał odpuścić. W bolidzie Mercedesa od 2022 startować ma George Russell. Pytanie, kto zasiądzie w drugim bolidzie?

Hamilton podpisał z Mercedesem zaledwie roczną umowę. Za rok czeka nas podobna szopka?

Choć spekulowano, że Hamilton podpisze z Mercedesem dwuletni kontrakt, to ostatecznie związał się z nim tylko na rok. Pod koniec 2021 roku konieczne będzie wznowienie negocjacji ws. jego przedłużenia, o ile obie strony będą tego chciały. –  Takie niepokojące sytuacje działają na naszą korzyść - powiedział stacji RTL Helmut Marko, szef Red Bull Racing, który bacznie przygląda się sytuacji Hamiltona.

Mercedes i Hamilton stworzą fundację walczącą o równość rasową

– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia dziewiątego sezonu w Mercedesie – powiedział Hamilton. – Z dumą informuję, że zespół się mnie wesprzeć w walce o równość rasową i że w tym roku stworzymy fundację zajmującą się tym tematem. Jestem podekscytowany tym, co możemy razem osiągnąć – powiedział Brytyjczyk, który jest związany z Mercedesem od 2013 roku. W tym czasie sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo świata F1 i raz został wicemistrzem, a niemiecka ekipa siedem razy z rzędu sięgała po mistrzostwo konstruktorów. Jej szef Toto Wolff powiedział: – Wyniki Lewisa stawiają go w gronie największych sportowców w historii. Jest bardzo doceniany przez nas i przez sponsorów. Od ośmiu lat zapełniamy książki znakomitymi wynikami, ale dalej mamy głód wygrywania i chcemy dopisać kolejne rozdziały.