Ważą się losy Lewisa Hamiltona w Mercedesie. "Prawnicy ciężko pracują"

Wyznaczono ostateczny termin przedłużenia kontraktu Lewisa Hamiltona z Mercedesem w Formule 1. - Nasi prawnicy ciężko nad tym pracują - powiedział Toto Wolff, prezes zespołu.

Lewis Hamilton pozostaje wolnym zawodnikiem Formuły 1 po tym, jak z końcem 2020 roku wygasł jego poprzedni kontrakt z Mercedesem. Sytuację siedmiokrotnego mistrza świata bacznie obserwuje zespół Red Bull Racing. - Takie niepokojące sytuacje działają na naszą korzyść - powiedział stacji RTL Helmut Marko, szef teamu. Toto Wolff wyznaczył ostateczny termin zakończenia negocjacji. 

Zobacz wideo Najdziwniejszy sezon F1 od lat. Kto największym wygranym? [F1 Sport #39]

Lewis Hamilton zostanie na dłużej w Mercedesie? "Najpóźniej przed testami w Bahrajnie"

- Musimy coś podpisać najpóźniej przed testami w Bahrajnie - powiedział w programie "ORF Sport am Sonntag" Toto Wolff - W naszej wieloletniej współpracy nigdy nie było żadnych groźnych gestów. Zagroziłem mu tylko, że jestem następny w kolejce na jego miejsce - zażartował prezes Mercedesa

Robert Kubica i William StoreyKontrowersyjny Brytyjczyk ocenił powrót Roberta Kubicy do F1. Niesamowite słowa

Lewis Hamilton związany jest z zespołem Mercedesa od 2013 roku. W tym czasie sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo świata F1 i raz został wicemistrzem. Wolff jest przekonany, że przyszłość Brytyjczyka w zespole nie jest zagrożona. - W pewnym momencie wyciągniemy pióro. Ta relacja ma bardzo solidną podstawę i nadal chcemy odnosić wiele sukcesów w przyszłości - dodał Austriak.

Marcin NajmanSzalony pomysł Marcina Najmana. Takiej walki Polska jeszcze nie widziała. "Zrobię to"

Według medialnych doniesień Lewis Hamilton w nowym kontrakcie żąda podwyżki oraz wpływu na to, kto będzie jego partnerem zespołowym. Dodatkowo miał zaapelować do Mercedesa o zmianę barw bolidu na czarny w celu wsparcia ruchu Black Lives Matter - Brytyjczyk jest znany ze swojego udziału w wielu akcjach społecznych, a przede wszystkim tych, które skupiają się na walce z rasizmem.

Więcej o: