"Tylko ja i kilka osób możemy pójść do Michaela Schumachera i sprawdzić, jak się czuje"

Mick Schumacher zadebiutuje w Formule 1 od sezonu 2021. Tymczasem włoskie media wracają pamięcią do jego ojca, Michaela Schumachera, który nie występuje publicznie od siedmiu lat.

W grudniu 2013 roku doszło do wypadku Schumachera na nartach we francuskich Alpach. Od tego czasu były kierowca Ferrari w Formule 1 pozostaje w ukryciu, nie pojawiając się w miejscach publicznych. O stan zdrowia Michaela Schumachera "Corriere dello Sport" postanowiło zapytać jednego z bliskich przyjaciół 52-latka, Lucę Badoera. 

Zobacz wideo Bolid eksplodował niczym bomba. Te systemy uratowały życie Romaina Grosjeana [F1 Sport #37]

Przyjaciel Schumachera nie chce zdradzić szczegółów o stanie zdrowia 52-latka

- Michael jest wojownikiem. Zawsze ciężko trenował - powiedział Luca Badoer - Tylko kilku przyjaciół, jak ja czy [Jean] Todt i jeszcze ktoś, możemy do niego pójść i sprawdzić, jak się czuje, o czym nie powiem ani słowa. Mam po prostu nadzieję, że niedługo w pełni wyzdrowieje - dodał przyjaciel Schumachera. 

Od sezonu 2021 Mick Schumacher, syn Michaela, w Formule 1 reprezentować będzie zespół Haasa. Według doniesień 21-latek zwiąże się z teamem na co najmniej dwa lata. Zainteresowanie królową motorsportu przejawia również syn Luki Badoera, który pełni w drużynie Ferrari funkcję kierowcy testowego. 

Reprezentacja Polski zagra w środę na Stadionie Śląskim z Holandią (g.20.45) w ramach Ligi Narodów. Dla piłkarzy trenera Jerzego Brzęczka ma być to okazja na zatarcie fatalnego obrazu po niedzielnym meczu z Włochami (0:2).
 - Mamy takie możliwości jakie mamy i z tego staramy się wyciągnąć maksimum. To rzecz jasna nie oznacza, że jestem nieomylny. Z zadań, jakie przede mną postawiono na razie się wywiązuję - mówił we wtorek w Chorzowie Brzęczek. Spotkaniem z Holandią kadra zakończy reprezentacyjny sezon.
Syn Jerzego Brzęczka apeluje po zwolnieniu taty. "Drodzy przyjaciele, znajomi, kibice"

- Z naszymi rodzinami jeździliśmy na wspólne wakacje. [Michael] jest chrzestnym mojego syna, Brando. Trzymał go w swoich ramionach podczas chrztu. "Schumi" jest idolem Brando. On marzy o karierze kierowcy. Jeździliśmy do Genewy, a Michael i jego rodzina, włączając Micka, odwiedzali nas w Montebelluna - wspomina Badoer. 

Ręcę GrosjeanaRomain Grosjean pokazał efekty poparzeń po wypadku. Stan dłoni budzi niepokój

Michael Schumacher w swojej karierze Niemiec siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo świata Formuły 1, będąc przez wiele lat samodzielnym rekordzistą. W poprzednim sezonie jego rekord wyrównał Lewis Hamilton.  

Więcej o: