Kubica wybrany najlepszym kierowcą F1 w historii zespołu. "Wypracował znakomitą formę"

Robert Kubica został doceniony przez "The Race", który wybrał go najlepszym kierowcą w historii Saubera. - Od razu ugruntował swoją pozycję na czele stawki F1. Zbudował sobie także reputację. Wielu uznawało go za kandydata na potencjalnego mistrza świata - napisali dziennikarze na łamach magazynu.

Sauber bierze udział w wyścigach F1 od 1993 roku. Robert Kubica właśnie w tym teamie stawał swoje pierwsze kroki w karierze w Formule 1. Obecnie team nazywa się Alfa Romeo, gdzie Polak jest kierowcą rezerwowym i bierze udział tylko w testach.

Zobacz wideo Najdziwniejszy sezon F1 od lat. Kto największym wygranym? [F1 Sport #39]

Russell pokrzyżował plany Hamiltonowi. Mercedes nie ugnie się przed mistrzemRussell pokrzyżował plany Hamiltonowi. Mercedes nie ugnie się przed mistrzem

"The Race" ogłosił Kubicę najlepszym kierowcą w historii Saubera. "Ugruntował pozycję i zbudował reputację"

Magazyn "The Race" pokusił się o stworzenie rankingu 30 najlepszych kierowców, którzy startowali w barwach Saubera. Dziennikarze uznali, że najlepszy był Kubica. - Po wejściu do składu kierowców BMW Sauber w miejsce Jacquesa Villeneuve w 2006 roku, za sprawą wysokiej jakości piątkowych występów, Kubica od razu ugruntował swoją pozycję na czele stawki F1. Zbudował sobie także reputację - możemy przeczytać na łamach magazynu.

- Wielu uznawało go za kandydata na potencjalnego mistrza świata. Jego miejsce na szczycie tej listy odzwierciedla fakt, że podczas 57 startów w drużynie w latach 2006-2009 wypracował znakomitą formę, a także wygrał wyścig F1 podczas w GP Kanady w 2008 roku - dodali dziennikarze "The Race" w uzasadnieniu do wyboru Kubicy.

Kimilainen"Usłyszałam, że będę mogła występować, tylko jeśli zrobię sesję w bikini i topless"

Polak wyprzedził drugiego Nicka Heidfelda, swojego byłego partnera zespołowego oraz trzeciego Heina Haralda Frentzena. Robert Kubica jeździł w Sauberze od 2006 roku. Na początku pełnił funkcję kierowcy rezerwowego i testowego, a dopiero potem został pierwszym kierowcą.

Kubica zostaje w Alfa Romeo. Będzie łączył F1 z Nascarem?

W grudniu umowę Kubicy z teamem Alfa Romeo przedłużył jego sponsor - Orlen. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Kubica miałby dołączyć do serii wyścigowej Nascar. Polak w Stanach Zjednoczonych mógłby ścigać się już w lutym. Impreza na Florydzie zaplanowana jest na 14 lutego. Wcześniej czekałyby go obowiązkowe testy i treningi. Informacja na razie nie została potwierdzona, czy rzeczywiście Polak miałby łączyć starty w F1 z Nascarem.

Więcej o: