Kubica razem z Orlenem zostaje w F1! Szef teamu pośpieszył się z potwierdzeniem

Frederic Vasseur pospieszył się z potwierdzeniem informacji o pozostaniu w Alfie Romeo zarówno Orlenu, jak i Roberta Kubicy, który nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego. Polski koncern planował w tej sprawie konferencję prasową, która ma odbyć się w piątek o 12:00.

Robert Kubica we wtorek wziął udział w testach dla młodych kierowców, które odbyły się tuż po zakończeniu sezonu F1. Alfa Romeo zdobyła w nim łącznie 8 punktów. Frederic Vasseur, szef szwajcarskiego zespołu, udzielił wywiadu szwajcarskiemu portalowi Blick.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Szef Alfy Romeo zdradził plany Roberta Kubicy i Orlenu!

Francuz został zapytany o największy sukces swojego zespołu w roku 2020. - To, że wszyscy nasi partnerzy zostają z nami. Kubica, który wykonał świetną pracę, tak jak Raikkonen i Giovinazzi, a także Orlen, zostają także z nami na 2021 rok - przyznał Vasseur. Szef Alfy Romeo wyprzedził tym samym oficjalny komunikat polskiego koncernu, który miał pojawić się w piątek, podczas konferencji prasowej, w której udział miał wziąć także sam Kubica.

Nadal nie wiadomo, z czym Kubica będzie łączyć rolę kierowcy rezerwowego w zespole Alfy Romeo. Pojawiły się doniesienia, że polski kierowca będzie startował w rajdach WRC, jednak pamiętając wydarzenia z przeszłości, trudno spodziewać się, aby Kubica dołączył do tej serii, nie mając do swojej dyspozycji fabrycznego auta. Wykluczyć właściwie można już kontynuację startów w serii DTM, która przechodzi w tym roku znaczną rewolucję.