"Odrażające". Haas i władze F1 reagują na film opublikowany przez Mazepina

Szef Haasa - Gunther Steiner, przyznał, że incydent Nikity Mazepina z filmikiem umieszczonym na Instagramie jest traktowany bardzo poważnie. Postawa przyszłorocznego kierowcy Haasa spotkała się w czwartek z reakcją władz F1.

W środę w nocy Nikita Mazepin udostępnił nagranie, na którym obmacuje klatkę piersiową kobiety jadącej z nim samochodem. Instastories Rosjanina zostało skasowane już po kilku minutach, jednakże obserwujący jego profil przechwycili filmik i udostępnili go w internecie.

Zobacz wideo F1 może wprowadzić zmiany po wypadku Grosjeana. Nie wszystko zadziałało

Mercedes wydał oświadczenie ws. powrotu Lewisa Hamiltona. Złe informacje dla RussellaMercedes wydał oświadczenie ws. powrotu Lewisa Hamiltona. Złe informacje dla Russella

Steiner reaguje na skandaliczny filmik Mazepina

Zarówno kierowca jak i zespół Haas zdecydowali się na publikację oświadczeń, wyjaśniających całe zajście. Mazepin przeprosił za swoje zachowanie i obiecał poprawę, natomiast stajnia z Kannapolis określiła incydent z udziałem 21-latkiem jako odrażający. W czwartek na reakcję zdecydowały się także władze F1, podkreślając znaczenie zasad etycznych.

Gunther Steiner w rozmowie z dziennikarzami przed Grand Prix Abu Zabi, przyznał, że sprawa zostanie rozwiązana wewnątrz zespołu. Traktuję to bardzo poważnie, jak już widzieliście w naszym oświadczeniu. Chcę jeszcze raz podkreślić, że zajmiemy się tą sprawą. Nie będę wchodził w szczegóły tego, co my oraz on zamierzamy zrobić, jednakże podchodzimy do tego poważnie i chcemy wypracować rozwiązanie. Nie mam już nic więcej do dodania.

Romain Grosjean na zdjęciu z poparzoną ręką bez opatrunków. Źródło: InstagramRomain Grosjean pokazał poparzoną w wypadku dłoń. "Wróciłem w 50 procentach"

Szef Haasa zapytany, czy po burzliwej karierze w juniorskich seriach zamierza omówić z Mazepinem ogólną postawę, odpowiedział: To będzie część tego, ale zamierzamy porozmawiać z nim prywatnie. Nie chcę publicznie omawiać tego, jak sobie z tym poradzimy. Nie zamierzam tego więcej komentować. Będę prosił innych o uszanowanie prywatności, ponieważ traktujemy to poważnie. Poradzimy sobie z tym.

Więcej o Formule 1 przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: