Lewis Hamilton zakażony koronawirusem! Brytyjczyk nie wystąpi w GP Sakhiru

Lewis Hamilton nie weźmie udziału w Grand Prix Sakhiru, które odbędzie się w weekend 4-6.12. U brytyjskiego kierowcy zdiagnozowano koronawirusa.

O zakażeniu Lewisa Hamiltona poinformował oficjalny profil Formuły 1 na Twitterze. "Lewis Hamilton przegapi weekend Grand Prix Sakhiru w Bahrajnie po pozytywnym teście na COVID-19" - czytamy w krótkim komunikacie.

"Zobaczyliśmy wielką kulę płomieni. Ćwiczenia nie obejmowały takiego zdarzenia"

Lewis Hamilton zakażony koronawirusem. Przegapi najbliższy weekend F1

Po 15 wyścigach obecnego sezonu Hamilton zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej. Brytyjczyk zapewnił już sobie 7. tytuł mistrzowski, jednak nadal mógł śrubować swoje rekordy. 

Jak wynika z oświadczenia Mercedesa, Hamilton w ubiegłym tygodniu aż trzykrotnie przechodził testy na obecność koronawirusa. Wszystkie dały wynik negatywny. "W poniedziałek rano Lewis poczuł się jednak gorzej, miał objawy choroby. Niedługo później otrzymał wyniki testów przeprowadzony w niedzielę po południu. Dały one wynik pozytywny" - czytamy.

Wypadek Romaina Grosjeana podczas GP BahrajnuKto zawinił przy wypadku Grosjeana? Już raz tak zrobił. "Mały błąd, ale wielki wypadek"

Hamilton obecnie znajduje się w izolacji. "Poza łagodnymi objawami czuje się dobrze. Cały zespół przesyła mu najlepsze życzenia powrotu do zdrowia" - w oświadczeniu pisze Mercedes.