To już pewne! Robert Kubica wraca do bolidu F1. "Bardzo się cieszę"

- Bardzo się cieszę, że wracam za kierownicę. To będzie pierwszy występ od sierpnia, więc może się wydawać, że minęło trochę czasu, ale ten sezon jest naprawdę intensywny - powiedział Robert Kubica, który wystąpi w piątkowym treningu F1.

W kontrakcie Roberta Kubicy jest zapis, który gwarantuje mu występ w pięciu sesjach treningowych F1. Do tej pory Polak trzykrotnie brał udział w treningach. Teraz potwierdziła się, że pojawi się na torze po raz czwarty. - Cieszę się, że Robert wraca. Jego wkład w pracę zespołu jest nieoceniony. Możliwość wykorzystania jego doświadczenia i umiejętności w Bahrajnie pozwoli nam kontynuować obraną wcześniej ścieżkę - zadeklarował Frederic Vasseur, szef Alfy Romeo.

Zobacz wideo Formuła 1 a koronawirus. Po wpadce ze Strollem przepisy zostaną zmienione

Kubica wystąpi w piątkowym treningu Formuły 1. 35-letni kierowca zastąpi legendę - Kimiego Raikkonena. 

Robert Kubica szczęśliwy

- Bardzo się cieszę, że wracam za kierownicę. To będzie pierwszy występ od sierpnia, więc może się wydawać, że minęło trochę czasu, ale ten sezon jest naprawdę intensywny. Zwłaszcza przy pracy jaką mam do wykonania w symulatorze i programie startów w DTM. Dlatego wszystko toczyło się bardzo szybko. Mój sezon w DTM dobiegł końca, więc mogę poświęcić się mojej pracy w Alfie Romeo w stu procentach. Ciągle przed nami sporo walki i jestem przekonany, że moja praca pozytywnie wpłynie na zespół - powiedział Kubica.

Konferencja prasowa prezesa zarzadu PKN Orlen Daniela Obajtka i Roberta Kubicy w WarszawieRobert Kubica zaprzecza informacjom "Newsweeka"! Oświadczenie wydał też Orlen

Obecnie zespół Alfy Romeo z ośmioma punktami zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji i musi zrobić wszystko w ostatnich trzech Grand Prix, aby zyskać jak najwięcej nagród finansowych. Dziewiąty w stawce Haas ma o pięć punktów mniej. 

Więcej o: