Sebastian Vettel może zmienić zespół F1! Absolutny hit. Jest specjalny zapis

Sebastian Vettel może przejść do Mercedesa. Według mediów w kontrakcie kierowcy znajduje się specjalny zapis umożliwiający zmianę ekipy F1. - Byłbym gotowy do walki z Lewisem - przyznał 33-latek.

W nowym sezonie Sebastian Vettel będzie reprezentował Astona Martina F1. Właścicielom ekipy z Silverstone (wcześniej znanej jako Racing Point) udało się przekonać czterokrotnego mistrza świata, by podpisał z nimi kontrakt. Zdaniem mediów w umowie niemieckiego kierowcy jest jednak zapis umożliwiający mu transfer ewentualny do Mercedesa. 

Zobacz wideo Formuła 1 a koronawirus. Po wpadce ze Strollem przepisy zostaną zmienione

- Co byłoby gdybym miał okazję jeździć Mercedesem? Nie odmówiłbym. W tej chwili żaden kierowca nie powiedziałby "nie" tej ekipie. Z pewnością byłbym gotowy do walki z Lewisem. Trzeba by go o to jeszcze zapytać. Ale sądzę, że nie miałby nic przeciwko byciu ze mną w jednym zespole. Mamy do siebie dużo szacunku - powiedział "Corriere dello Sport" Sebastian Vettel

Podczas kwalifikacji do GP Turcji mogło dojść do wypadku podobnego do tego, po którym zginął Jules BianchiOlbrzymia lekkomyślność władz F1. Już raz w ten sposób doprowadzili do tragedii. "Myślałem, że dostali lekcję"

Sebastian Vettel chwali bolid Mercedesa. "Inni kierowcy też odnosiliby takie sukcesy"

Astonem Martinem. Zespół, którego właścicielem jest Lawrence Stroll, od sezonu 2021 ma wykorzystywać silniki oraz części bolidu niemieckiego producenta. 

Robert Kubica podczas testów w Barcelonie w lutym 2020 rokuTo już pewne! Robert Kubica wraca do bolidu F1. "Bardzo się cieszę"

- Trzeba przyznać, że Mercedes jest fantastyczny, zespół jest niesamowicie silny, czego owoce zbiera Lewis Hamilton. Wielu kierowców na jego miejscu odnosiłoby te same sukces, ale trzeba powiedzieć, że Lewis co tydzień powtarza swoje sukcesy i na tym polega jego siła - dodaje Vettel. 

Daily StarKontrowersyjne okładki w Wielkiej Brytanii po śmierci Maradony. Kibice oburzeni

Sebastian Vettel porównał zespół Mercedesa ze swoim bolidem Ferrari, którym ścigał się w 2017 roku. - Brakowało nam wtedy jedynie tempa w kwalifikacjach, ale często byliśmy przed Mercedesem - przyznał były mistrz świata. 

Hamilton w zespole Mercedesa osiąga w sezonie 2020 kolejne sukcesy. W ostatnich tygodniach Brytyjczyk zdobył siódmy tytuł mistrza świata i zrównał się rekordem z Michaelem Schumacherem. Ross Brown, dyrektor sportowy F1, przyznał wówczas, że "obaj mają talent otrzymany prosto od Boga".