Szef FIA zdradził nowe informacje nt. stanu Schumachera. "Michael obserwuje Micka"

Jean Todt ponownie odwiedził Michaela Schumachera. Francuz, będący szefem FIA, opowiedział o ich ostatnim spotkaniu. Jak przyznał, 7-krotny mistrz świata uważnie śledzi karierę swojego syna, Micka, który jest o krok od wejścia do Formuły 1.

Jean Todt jest jedną z nielicznych osób, którzy wiedzą, jaki jest obecnie stan Michaela Schumachera. Szef Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) regularnie odwiedza siedmiokrotnego mistrza świata, z którym odniósł wielki sukces w Ferrari. 

Zobacz wideo Miała być wielka chluba Recapa Erdogana, wyszła kompletna klapa. Najdziwniejsze GP w ostatnich latach [F1 Sport]

Schumacher śledzi karierę swojego syna Micka

Todt udzielił wywiadu francuskiemu radiu RTL, w którym opowiedział o ostatnim spotkaniu z Schumacherem. - Widzę Michaela bardzo często, raz lub dwa razy na miesiąc. Walczy i możemy życzyć mu, jak i jego rodzinie, aby sytuacja się szybko poprawiła - powiedział szef FIA.

Francuz zdradził jednak, że Schumacher uważnie śledzi karierę swojego syna, Micka, który rywalizuje obecnie w Formule 2 i może w niedalekiej przyszłości znaleźć miejsce w Formule 1. - Michael obserwuje Micka, który najprawdopodobniej w przyszłym roku będzie ścigał się w Formule 1. To ogromne wyzwanie i cieszymy się z faktu, że znów będziemy mieć Schumachera w najważniejszej serii wyścigowej - podkreślił Jean Todt.

Michael Schumacher kupił posiadłość na Majorce

Miesiąc temu hiszpańskie media podawały informacje, że Michael Schumacher przebywa obecnie w rezydencji na Majorce. Wartość posiadłości sięga 27 mln funtów. Zakupiona została trzy lata temu od prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza. Ten zaś kupił ją w 2005 roku, a sprzedał po śmierci żony Marii Angeles Sandoval.

Znany neurolog z Zurychu Erich Riederer w niedawnym wywiadzie dla telewizji TMC opowiedział niedawno o stanie Schumachera: Myślę, że jest w stanie wegetatywnym, co oznacza, że nie śpi, ale nie reaguje.

- Michael Schumacher nie może mówić, komunikuje się oczami - zdradziła z kolei Elisabetta Gregoraci, modelka i była żona Flavio Briatore, byłego szefa Renault w Formule 1. Ona także przekonywała, że Schumacher mieszka z rodziną na jednej z hiszpańskich wysp.

Niemal siedem lat temu Michael Schumacher upadł na nartach we Francji, uderzył głową w głaz i przepadł za murem tajemnic. Nie ma od dawna żadnych oficjalnych informacji o jego zdrowiu, a publikowanie nieoficjalnych grozi pozwem od rodziny Schumacherów. Prawnik Michaela już stracił rachubę, ile razy pozywał media za pisanie o stanie zdrowia mistrza. Co dziś jeszcze wiadomo o stanie zdrowia legendy Ferrari? Polecamy tekst Pawła Wilkowicza.

Więcej o: