Robert Kubica szykuje wielki powrót! Pierwsze informacje na temat przyszłości Polaka

Robert Kubica oraz jego sponsor Orlen zamierzają wejść do świata rajdów WRC - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

To intensywny czas dla Roberta Kubicy. Tydzień temu Polak zajął przedostatnie, piętnaste miejsce w całym sezonie DTM, gromadząc zaledwie 20 punktów i okazał się lepszy od tylko dwóch kierowców. - Myślę, że gdybym wiedział, że tak to wyjdzie, to poszedłbym inną drogą - stwierdził Kubica na łamach "Przeglądu Sportowego". Teraz Polak ma skupić się na F1. Kubica potwierdził, że pojedzie bolidem Alfa Romeo w pierwszych treningach przed wyścigami o GP Bahrajnu i GP Abu Dhabi. Kubica myśli także już o dalszej przyszłości. Polak zamierza z firmą Orlen wrócić do rajdów WRC.

Galaktyczny rekord! Lewis Hamilton zdemolował rywali. Niezwykły pokaz umiejętnościGalaktyczny rekord! Lewis Hamilton zdemolował rywali. Niezwykły pokaz umiejętności

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Kubica nie ma większych szans na regularną jazdę w Alfa Romeo, bo zespół stawia na duet Antonio Giovinazzi i Kimi Räikkönen, więc dla Orlenu i Kubicy priorytetem mogą stać się rajdy WRC.

- Firma Orlen zostanie w motorsporcie. Podobnie zresztą jak Lotos, a że obie marki mają się połączyć, to przez chwilę po cichu słyszeliśmy, że powstanie drugą „nogą” sponsorską będzie seria WRC, a tam jej twarzą zostanie związany z Lotosem Kajetan Kajetanowicz. Odbyły się nawet rozmowy z zespołami fabrycznymi, czyli Huyndaiem i Toyota. - Rozmowy są poważne, a zainteresowanie naprawdę duże - mówiła nam osoba, która dobrze orientuje się w sprawie. Minęło kolejnych kilkanaście dni i sytuacja dalej jest poważna, choć teraz do auta WRC ma wsiąść Kubica, a rozmowy są mocno zaawansowane. Doszło już do spotkań z Hyundaiem i słyszymy, że obie strony są blisko porozumienia, a i dla samego kierowcy byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Lewis Hamilton złożył obietnicę. Lewis Hamilton złożył obietnicę. "Jest jeszcze jeden wyścig, którego nie wygrałem"

Kubica startował w WRC w latach 2013-15. Na swoim koncie ma nawet mistrzostwo świata WRC2.

Robert KubicaRobert Kubica powróci do bolidu F1! Polak zdradził plany na resztę sezonu

Więcej o: