Robert Kubica powróci do bolidu F1! Polak zdradził plany na resztę sezonu

Robert Kubica potwierdził, że pojedzie bolidem Alfa Romeo w pierwszych treningach przed wyścigami o GP Bahrajnu i GP Abu Dhabi!

Robert Kubica w tym sezonie już trzykrotnie miał okazję brać udział w pierwszym treningu przed weekendem Grand Prix. Dotychczas Polak jeździł na torach Red Bull Ring, Silverstone i Hungaroringu. Niemal pewne było, że dostanie kolejne szanse na jazdę, jednak brakowało oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Robert Kubica pojedzie w dwóch treningach przed wyścigami F1!

Robert Kubica przyznał w rozmowie z TVP Sport, że jeszcze dwukrotnie pojawi się na torze podczas piątkowych treningów przed wyścigami o GP Bahrajnu i GP Abu Dhabi. - Moja rola będzie dokładnie taka sama jak dotychczas. Będę musiał szybko przestawić się na jazdę bolidem Formuły 1, a nie autem DTM. Moim celem będzie zebranie jak największej ilości danych, które pomogą zespołowi przygotować się do weekendu, a mi pomogą zrozumieć, w którym kierunku idzie rozwój bolidu i co zmieniło się przez kilka miesięcy - powiedział polski kierowca, będący kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

DTM Nürburgring 2020Robert Kubica otrzymał propozycję startu w rajdach! "Jedna osoba mocno mnie kusi"

W Bahrajnie odbędą się dwie rundy mistrzostw świata Formuły 1. Pierwsza z nich jest zaplanowana na 29 listopada, druga na 6 grudnia. Polak ma wziąć udział w pierwszym treningu przed pierwszym z tych wyścigów, a więc na torze pojawi się 27 listopada. Później Kubica powróci do bolidu Alfa Romeo 11 grudnia na torze w Yas Marina w Abu Dhabi.

Więcej o: