Wielkie wyróżnienie dla Roberta Kubicy! Tylko jeden kierowca lepszy od Polaka

Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy w padoku Formuły 1, Roger Benoit, stworzył listę 30 najlepszych kierowców, którzy kiedykolwiek jeździli w barwach Saubera. Rober Kubica został przez niego umieszczony aż na drugim miejscu.

Kubicę wyprzedził tylko Kimi Raikkonen. Fin najpierw jeździł w Sauberze sponsorowanym przez Red Bull w 2001 roku, a teraz wrócił do swojego pierwszego zespołu i od 2019 roku jeździ dla Alfy Romeo Racing Orlen, która jest nowym wcieleniem szwajcarskiej ekipy. Raikkonen to mistrz świata z 2007 roku, gdy zdobywał tytuł w barwach Ferrari. 

Zobacz wideo Nowe informacje ws. przyszłości Roberta Kubicy! Nie ma już żadnych szans. Absolutnie

Natomiast Kubica poza rolą kierowcy rozwojowego zespołu na obecny sezon F1, odnosił największe sukcesy w serii w barwach BMW Sauber, dla którego jeździł w latach 2006-2009. - W 2008 roku wygrał z zespołem w Kanadzie, miał świetny sezon. Był postrzegany jako przyszły mistrz świata. Niestety w 2011 roku przydarzył się ten rajdowy horror - napisał Roger Benoit. 

W rankingu za Kubicą znaleźli się Charles Leclerc, obecny kierowca Ferari, a także jego zespołowy kolega z BMW Sauber, Nick Heidfield czy Sergio Perez, który teraz startuje w F1 w barwach Racing Point. 

Przyszłość Roberta Kubicy nadal nie została wyjaśniona. Sam Polak na razie przyznał jedynie, że na pewno nie pojawi się w Formule 1 jako podstawowy kierowca jednego z teamów. Nie potwierdził, czy zostaje w Alfie Romeo Racing Orlen w roli kierowcy rozwojowego. Mówił za to, że możliwym rozwiązaniem byłoby dla niego przejście z serii DTM, której sezon właśnie ukończył na piętnastym miejscu do WEC - mistrzostw wyścigów długodystansowych, w tym rywalizacji na legendarnym torze Le Mans, albo powrót do rajdów samochodowych. 

Więcej o: