Jean Todt przekazał najnowsze informacje ws. Michaela Schumachera

- Jego walka nadal trwa, wraz z rodziną i lekarzami - powiedział Jean Todt o Michaelu Schumacherze, który w 2013 roku doznał poważnych obrażeń mózgu w wypadku na nartach. Były szef Ferrari udzielił wywiadu na łamach portalu telegraaf.nl, w którym oprócz najnowszych informacji o Michaelu, ocenił potencjał jego syna, Micka, który jest bliski angażu w F1 na przyszły sezon.

Jean Todt jest jedną z nielicznych osób, którzy wiedzą, jaki jest obecnie stan Michaela Schumachera. Szef Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) regularnie odwiedza siedmiokrotnego mistrza świata, z którym odniósł wielki sukces w Ferrari. 

Zobacz wideo Powrót F1 do Portugalii po 34 latach

Hamilton przeszedł do historii. Hamilton przeszedł do historii. "Nigdy nie zniżył się do brudnych chwytów Schumachera"

Najnowsze informacje od Jeana Todta o Michaelu Schumacherze

- Jego walka nadal trwa, wraz z rodziną i lekarzami. Spotykam się z Michaelem regularnie. Oglądamy razem telewizję. Czy przeżywa sukcesy swojego syna Micka? Nie będę o tym mówić. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ jest to jego prywatna sprawa - stwierdził Jean Todt, cytowany przez portal telegraaf.nl.

Mick Schumacher jest na najlepszej drodze do zostania nowym mistrzem Formuły 2 i wydaje się, że w przyszłym sezonie zadebiutuje w końcu F1 jako kierowca zespołu Haas. - Mick to młody, utalentowany kierowca. Ma wielkie nazwisko, ale będzie potrzebował czasu. Jest za wcześnie, aby określić, czy ma taki sam talent jak jego ojciec, Max Verstappen czy Lewis Hamilton. Jeszcze tego nie wiemy - w taki sposób ocenił Todt syna Schumachera.

Todt zasiada w zarządzie Keep Fighting Foundation, założonej między innymi przez żonę Michaela Schumachera, Corinnę, wraz z Mickiem Schumacherem i dyrektorem technicznym Formuły 1, Rossem Brawnem. - To, co robi, jest niewiarygodne. Dobrym przykładem jest ostatnia inicjatywa fundacji. Wraz z ONZ i FIA opracowujemy kaski dla młodych motocyklistów w krajach rozwijających się. Tam teraz często noszą kaski, które wyglądają, jakby były wykonane ze szkła. Kaski, które wprowadzamy, są znacznie bezpieczniejsze i niedrogie, poniżej dwudziestu dolarów. Przy tego rodzaju inicjatywach zawsze myślimy o Michaelu - możemy przeczytać na łamach portalu telegraaf.nl.

Michael Schumacher kupił posiadłość na Majorce

Miesiąc temu hiszpańskie media podawały informacje, że Michael Schumacher przebywa obecnie w rezydencji na Majorce. Wartość posiadłości sięga 27 mln funtów. Zakupiona została trzy lata temu od prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza. Ten zaś kupił ją w 2005 roku, a sprzedał po śmierci żony Marii Angeles Sandoval.

Znany neurolog z Zurychu Erich Riederer w wywiadzie dla telewizji TMC, powiedział niedawno o stanie Schumachera: Myślę, że jest w stanie wegetatywnym, co oznacza, że nie śpi, ale nie reaguje.

Michael Schumacher nie może mówić, komunikuje się oczami - zdradziła z kolei Elisabetta Gregoraci, modelka i była żona Flavio Briatore, byłego szefa Renault w Formule 1. Ona także przekonywała, że Schumacher mieszka z rodziną na jednej z hiszpańskich wysp.

Michael Schumacher w barwach Ferrari w 2006 r.Legendarny rekord Schumachera pobity! Kapitalny wyścig Hamiltona

Niemal siedem lat temu Michael Schumacher upadł na nartach we Francji, uderzył głową w głaz i przepadł za murem tajemnic. Nie ma od dawna żadnych oficjalnych informacji o jego zdrowiu, a publikowanie nieoficjalnych grozi pozwem od rodziny Schumacherów. Prawnik Michaela już stracił rachubę, ile razy pozywał media za pisanie o stanie zdrowia mistrza. Co dziś jeszcze wiadomo o stanie zdrowia legendy Ferrari? Polecamy tekst Pawła Wilkowicza.

Więcej o: