Media: Ojciec Witalija Pietrowa, byłego kolegi Kubicy z zespołu F1, został zamordowany

Jak podaje portal racingnews365.nl i rosyjskie media, nie żyje Aleksander Pietrow, ojciec Witalija, pierwszego rosyjskiego kierowcy w F1, który w przeszłości jeździł z Robertem Kubicą w Renault.

Witalij Pietrow podczas trwającego weekendu debiutował jako sędzia podczas zawodów F1 w GP Portugalii. Po południu zagraniczne media obiegła tragiczna wiadomość, która doszła także do Rosjanina.

Zobacz wideo Honda wycofuje się z F1. Co to oznacza dla teamów startujących w wyścigach?

Tragiczna śmierć ojca Witalija Pietrowa. "Został zamordowany"

- Pod Wyborgiem znaleziono w mieszkaniu ciało jego ojca, Aleksandra, z raną postrzałową - czytamy w portalu yandex.ru. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Dokładne okoliczności zabójstwa są obecnie badane - czytamy dalej. Ojciec Petrowa był znanym biznesmenem, któremu udało się rozpocząć karierę syna w Formule 1.

Oficjalne oświadczenie FIA. Zmiana na stanowisku sędziego podczas GP Portugalii

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) poinformowała, że Pietrow nie będzie już w ten weekend pełnił funkcji sędziego z powodów osobistych. Rosjanina zastąpi Bruno Correia, kierowca samochodu bezpieczeństwa klasy Formuły E i FIA WTCR. - FIA potwierdza, że ze względu na osobistą żałobę, Witalij Pietrow, nie będzie kontynuował swoich obowiązków przez pozostałą część weekendu podczas Grand Prix Portugalii Formuły 1. FIA myśli teraz o Witaliju i jego rodzinie. Bruno Correia, kierowca samochodu bezpieczeństwa w Mistrzostwach FIA Formuły E i FIA WTCR zastąpi go na stanowisku sędziego - brzmi treść oświadczenia, które zostało zamieszczone na oficjalnej stronie FIA. 

Pietrow krytykował Hamiltona za antyrasistowskie akcje. "Czy wtedy będzie nakłaniał innych?"

W ostatnim czasie Witalij Pietrow mocno krytykował Lewisa Hamiltona za popieranie przez Brytyjczyka antyrasistowskiej akcji #BlackLivesMatter. - Powiedzmy, że jeden z kierowców ujawni, że jest gejem. Czy Hamilton będzie wtedy nakłaniał innych, żeby też nimi zostali? Mam przeczucie, że takie sytuacje wkrótce będą karane przez FIA - wskazał Pietrow w rozmowie z portalem Championat.com. 

Podczas wrześniowego GP Toskanii Hamilton zmienił napis na koszulce, którą kierowcy zakładają przed startem wyścigu i robią zdjęcie, żeby wesprzeć osoby dotknięte dyskryminacją ze względu na rasę. Zamiast zwykłego "skończcie z rasizmem", miał na niej słowa "Aresztujcie gliniarzy, którzy zabili Breonnę Taylor".

Pietrow jeździł w F1 w latach 2010-12. Rosjanin najpierw był zespołowym kolegą Roberta Kubicy w Renault. W sezonie 2011 team zmienił się w Lotusa Renault, a Pietrow jeździł w nim z Nickiem Heidfeldem. W ostatnim roku Rosjanin reprezentował barwy Caterhama wraz z Heikkim Kovalainenem. Ostatnio poświęcał się wyścigom długodystanswoym. W zeszłym roku wziął udział w wyścigu 24h Le Mans.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: