Ważą się losy Roberta Kubicy w Alfie Romeo. "Musimy podjąć decyzję"

- Potrzebujemy kilku tygodni. W październiku musimy podjąć decyzję o naszym składzie, abyśmy mogli spokojnie podejść do ostatnich weekendów tego sezonu - w rozmowie z "Autosportem" powiedział Frederic Vasseur. Szef Alfy Romeo odpowiedział w ten sposób na pytanie o skład zespołu na przyszły sezon. Skład, w którym Robert Kubica prawdopodobnie znów nie będzie pełnił pierwszoplanowej roli.

Sezon Formuły 1 powoli dobiega końca. Zespoły już teraz zastanawiają się więc, jak będą wyglądać ich składy w przyszłym sezonie. W wielu z nich możemy zobaczyć sporo zmian. Zmian, które nie ominą także Alfy Romeo, gdzie kierowcą testowym jest Robert Kubica.

Zobacz wideo Rusza karuzela transferowa w F1. Mick Schumacher o krok od awansu [Uwaga! Spojler]

Zmiany w składzie Alfy Romeo. "Potrzebujemy kilku tygodni"

Zdaniem zagranicznych dziennikarzy, największa zmiana dotyczyć będzie Antonio Giovinazziego. Włoch najprawdopodobniej straci miejsce w Alfie Romeo, a jego pozycję zajmie Mick Schumacher, syn legendarnego Michaela. Drugim podstawowym kierowcą ma być natomiast Kimi Raikkonen, który - wbrew wcześniejszym doniesieniom - nie zamierza jeszcze kończyć kariery.

Jeżeli powyższe informacje się potwierdzą, w Alfie Romeo roli podstawowego kierowcy znowu nie będzie pełnił Robert Kubica, przez kilka ostatnich miesięcy do tego przymierzany. W takiej sytuacji Polak albo rozstanie się z obecnym zespołem, albo nadal będzie kierowcą testowym. Losy Polaka potoczyłyby się inaczej, gdy wspomniany Raikkonen rzeczywiście zakończył karierę.

Władze Alfy Romeo na razie nie zdradzają szczegółów dotyczących składu na przyszły sezon. - Potrzebujemy kilku tygodni. W październiku musimy podjąć decyzję o naszym składzie, abyśmy mogli spokojnie podejść do ostatnich weekendów tego sezonu - w rozmowie z "Autosportem" powiedział Frederic Vasseur, szef zespołu mającego siedzibę w szwajcarskim Hinwil.

Przeczytaj także: