Sensacyjna zmiana kierowcy w Williamsie? Walczył z Kubicą, teraz może zostać na lodzie

Włoski Motorsport.com informuje, że przyszłoroczna posada George'a Russella w Williamsie znalazła się pod dużym znakiem zapytania.

Według Roberto Chinchero, nowi właściciele stajni z Grove mają rozważać angaż Sergio Pereza. Meksykanin pozostaje bez kokpitu na sezon 2021, po tym, jak Racing Point zdecydowało się na rozwiązanie jego wieloletniej umowy.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

30-latek uważany był za faworyta do posady w Haasie, jednakże rozmowy między nim a amerykańskim zespołem miały załamać się pod koniec września. Na rynku kierowców pojawił się Nikita Mazepin z lukratywnym wsparciem finansowym ojca i wiele wskazuje na to, że Rosjanin stał się nowym priorytetem stajni z Kannapolis.

Zaskakująca informacja ws. Russella

Zaskakującą alternatywą dla Pereza ma być Williams, który w połowie lipca ogłosił zatrzymanie na przyszły rok George'a Russella oraz Nicholasa Latifiego. Mimo to przyszłość pierwszego z wymienionych kierowców ma być niepewna po zmianie właścicieli zespołu na Dorilton Capital. Amerykańska grupa rzekomo będzie mogła powołać się na klauzulę „zmiany kontroli” i rozwiązać umowę z 22-latkiem. Motorsport.com podkreśla jednak, że sprawa nie jest przesądzona.

Roberto Chinchero dodaje, że scenariusz ze zwolnieniem z Williamsa będzie o tyle niekorzystny dla Russella, ponieważ na jego zatrudnienie od sezonu 2021 był zdecydowany Mercedes. Przenosiny Brytyjczyka miała zablokować Claire Williams, która nie zgodziła się na zerwanie ważnego kontraktu, chcąc w ten sposób podnieść wartość zespołu na etapie sprzedaży. Mercedes rzekomo był już po słowie z Astonem Martinem w sprawie przenosin swojego obecnego zawodnika - Valtteriego Bottasa.

W kontekście Pereza oraz Williamsa warto podkreślić, że RaceFans.net typuje Otmara Szafnauera na nowego szefa stajni z Grove od 2021 roku. Amerykanin obecnie stoi na czele Racing Point, czyli zespołu reprezentowanego przez kierowcę z Meksyku.

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl

Przeczytaj także:

Dwóch największych przegranych tego zgrupowania. Pomniki kadry niespodziewanie padają

Była gwiazda uderza w Lewandowskiego. "To, co on wyczynia, robiłem przez sześć lat z rzędu"

Oficjalnie: PZPN wybrał następcę Czesława Michniewicza! Maciej Stolarczyk nowym selekcjonerem

Więcej o: