Lance Stroll może nie pojechać w kwalifikacjach! Inny kierowca wezwany na tor

Dziennikarz Albert Fabrega informuje, że Nico Hulkenberg może zastąpić Lance'a Strolla w Racing Point podczas Grand Prix Eifelu! Kanadyjski kierowca w sobotę poczuł się źle i nie wystąpił już w trzecim treningu.

Stajnia z Silverstone potwierdziła, że Kanadyjczyk zgłosił niedyspozycję i nie przystąpi do trzeciego treningu na torze Nurburgring. Póki co nie ma oficjalnego komunikatu w sprawie uczestnictwa 21-latka w pozostałej części weekendu.

Zobacz wideo Niecodzienne zdarzenie przy 300 km/h. Potężny owad zaatakował kierowcę

Nico Hulkenberg znowu może wrócić do bolidu

Według Alberta Fabregi, Racing Point skontaktowało się już Nico Hulkenbergiem, który miałby zastąpić Strolla podczas Grand Prix Eifelu. Niemiec współpracował już z ekipą w trakcie wyścigów na Silverstone, gdzie z udziału został wykluczony Sergio Perez z dodatnim wynikiem testu na COVID-19.

Lance Stroll tego ranka nie czuł się w stu procentach dobrze i nie przystąpi do trzeciego treningu. Jego stan zostanie oceniony po zakończeniu sesji i ustalimy, czy będzie gotowy do jazdy. Później potwierdzimy plany na kwalifikacje - brzmi stanowisko Racing Point. Niemieckie media informują, że Hulkenberg jest spodziewany na torze około godziny 13, dlatego powinien zdążyć na kwalifikacje, które zaplanowano na godzinę 15. 

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl

Więcej o: