Michael Schumacher trafił do rezydencji na Majorce. Jest warta 27 mln funtów

Jak informują hiszpańskie media, Michael Schumacher ma przebywać w rezydencji na Majorce. Rodzina byłego mistrza świata nabyła ją od prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza.

Według informacji "Diario de Mallorca" i "La Vanguardia", rodzina Schumachera mieszka w willi na Majorce. Wartość posiadłości sięga 27 mln funtów. Zakupiona została trzy lata temu od prezesa Realu Madryt, Florentino Pereza. Ten zaś kupił ją w 2005 roku, a sprzedał po śmierci żony Marii Angeles Sandoval.

Zobacz wideo Rusza karuzela transferowa w F1. Mick Schumacher o krok od awansu

Schumacher ma mieszkać na Majorce

Na terenie posiadłości, mierzącej 15 tys. metrów kwadratowych, są dwa baseny, siłowni, ogród i lądowisko dla helikoptera. Wcześniej Schumacher miał przebywać w Szwajcarii. Od momentu jego wypadku z grudnia 2013 roku, były mistrz świata nie był widziany publicznie. Znany neurolog z Zurychu Erich Riederer w wywiadzie dla telewizji TMC, powiedział niedawno o stanie Schumachera: Myślę, że jest w stanie wegetatywnym, co oznacza, że nie śpi, ale nie reaguje.

- Michael Schumacher nie może mówić, komunikuje się oczami - zdradziła z kolei Elisabetta Gregoraci, modelka i była żona Flavio Briatore, byłego szefa Renault w Formule 1. Ona także przekonywała, że Schumacher mieszka z rodziną na jednej z hiszpańskich wysp.

Niemal siedem lat temu Michael Schumacher upadł na nartach we Francji, uderzył głową w głaz i przepadł za murem tajemnic. Nie ma od dawna żadnych oficjalnych informacji o jego zdrowiu, a publikowanie nieoficjalnych grozi pozwem od rodziny Schumacherów. Prawnik Michaela już stracił rachubę, ile razy pozywał media za pisanie o stanie zdrowia mistrza. Co dziś jeszcze wiadomo o stanie zdrowia legendy Ferrari? Polecamy tekst Pawła Wilkowicza.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: