Lewis Hamilton zakłada własny zespół. Mistrz F1 chce promować ekologię

Lewis Hamilton założył własny zespół o nazwie X44, który będzie występował w Extreme E. Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 chce w ten sposób promować ekologię. W wyścigach udział biorą elektryczne samochody.

- Z niecierpliwością czekam na zespół, który weźmie udział w nowej serii. Uważam, że to niesamowite, że możemy tego dokonać zwiększając jednocześnie świadomość dotyczącą kryzysu klimatycznego - powiedział Lewis Hamilton

Zobacz wideo Robert Kubica pędził 300 km/h po Warszawie! Zabawna wpadka Hamiltona w czasie dekoracji

Lewis Hamilton założył zespół X44 w nowej serii Extreme E. Brytyjczyk stawia na ekologię

 W ten sposób Brytyjczyk chce zwrócić uwagę na ekologię. - To ekscytujący, nowy projekt i fajnie będzie odgrywać rolę inną niż kierowca F1. Najbardziej pociągające jest jednak to, że mistrzostwa Extreme E nie tylko zwiększą świadomość najbardziej krytycznych problemów środowiskowych, ale także we współpracy z lokalnymi organizacjami charytatywnymi, mogą coś naprawić. Nie pozostawiając po sobie śladów oraz zaczynając długotrwałe dziedzictwo zmian - cytuje Lewisa Hamiltona portal "Autosport". 

Nowy zespół X44 ma być wykorzystywać silnik E-SUV ODYSSEY 21 o mocy 550 KM. Media informują, że w przyszłości pojazdy reprezentujące ekipę Lewisa Hamiltona mogą przypominać Mercedesa EQC - pierwszego w pełni elektrycznego samochodu marki Mercedes, który trafił do sprzedaży na początku 2020 roku. 

- Każdy z nas ma moc, by coś zmienić. To, że mogę wykorzystać moją miłość do wyścigów oraz naszej planety wiele dla mnie znaczy. Chcę aby to miało pozytywny wpływ na wszystkich - dodał mistrz Formuły 1

Zespół Lewisa Hamiltona ma zadebiutować podczas terenowych mistrzostw SUV-ów zaplanowanych w dniach 23-24 stycznia. Pierwsze wyścigi odbędą się w Senegalu. 

Więcej o: