Schumacher pominął Roberta Kubicę. Wytypował dwóch innych kierowców

Ralf Schumacher wytypował dwóch kierowców, którzy mogą dołączyć do zespołu Alfy Romeo na następny sezon Formuły 1. Zdaniem Niemca wyznaczone miejsca zajmą jego bratanek, Mick Schumacher oraz Nico Hulkenberg.

Mick Schumacher i Nico Hulkenberg mieliby zastąpić Kimiego Raikkoneno oraz Antonio Giovanzziego, których przyszłość w Alfie Romeo nie jest pewna. Nowi zawodnicy rozpoczęliby współpracę z zespołem Roberta Kubicy po sezonie 2020, co zdaniem Ralfa Schumachera jest bardzo prawdopodobne.

- Wszyscy wiedzą o ścisłej współpracy między Ferrari a Alfą Romeo, dlatego sensownym byłoby umieszczenie debiutanta - powiedział w "Sky Germany" były kierowca Formuły 1 - Myślę także, że szukają dwóch nowych kierowców. Kogoś jednocześnie doświadczonego i młodego. Być może negocjacje z Hulkenbergiem już trwają - dodał Niemiec, który w swoich rozważaniach pominął Roberta Kubicę, testowego kierowcą Alfy Romeo.

Zobacz wideo Kubica coraz lepiej czuje się w Alfie Romeo! Ekipa Polaka ma jednak spory problem

Alfa Romeo poszukuje kierowców. Ralf Schumacher wytypował następców Raikkonena i Giovinazziego

Wspominani przez Ralfa Schumachera kierowcy nie są jedynymi kandydatami, których przypisuje się do Alfy Romeo. Media spekulują o pozostałych zawodnikach Formuły 2, którzy wypadają lepiej od Micka Schumachera. Dodatkowo przez władze zespołu z Hinwil obserwowani są bardziej doświadczeni kierowcy, jak Robert Kubica, Sergio Perez (Racing Point 1) czy wspomniany już Nico Hulkenberg, który zastępował w obecnym sezonie Meksykanina.

Ralf Schumacher wspomniał także, że podczas jednego z weekendów wyścigowych F1 może się odbyć bezpłatny test treningowy w Alfie Romeo dla jednego z kierowców Akademii Ferrari. - Delikatnie mówiąc, w przypadku Alfy Romeo sprawy nie układają się najlepiej. Nie stracą wiele, jeśli dopuszczą młodego kierowcę do treningów - przyznał Niemiec.