Oficjalnie: Williams sprzedany! Legendarny zespół w rękach Amerykanów

Williams został sprzedany amerykańskiej grupie inwestycyjnej - Dorilton Capital. Firma ma zabezpieczyć długoterminową przyszłość zespołu w F1.

Stajnia z Grove kilka tygodni przed startem sezonu 2020 ogłosiła rozpoczęcie formalnego procesu sprzedaży. Zespół znalazł się w poważnych tarapatach finansowych i jedyną formą ratunku było znalezienie nowego inwestora.

Zobacz wideo Kubica coraz lepiej czuje się w Alfie Romeo! Ekipa Polaka ma jednak spory problem

Williams sprzedany Amerykanom. Pozostanie w F1

Jak potwierdzono, Williams stał się własnością amerykańskiego Dorilton Capital, na co jednomyślną zgodę wyraziła rada nadzorcza. Grupa inwestycyjna zadeklarowała, że nazwa zespołu będzie nadal wykorzystywana w Formule 1, natomiast siedzibą pozostanie brytyjskie Grove.

Tydzień przed restartem sezonu Formuły 1 legendarna ekipa pokazała bolid w zupełnie nowym malowaniu po utracie głównego sponsora - firmy ROKiT. W czerwcu dyskutowano o tym, jak można uratować przyszłość zespołu. Wiele osób twierdziło, że sytuację Williamsa może poprawić tylko poważny inwestor i ten teraz się pojawił. Dziennikarz Sport.pl Michał Gąsiorowski tłumaczył, jak doszło do tego, że trzeci, najbardziej utytułowany team w historii F1 wpadł z takie kłopoty. Więcej o Formule 1 przeczytasz na f1wm.pl

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA