Rok temu skompromitował się podczas testów. Teraz znów dostanie szansę od Williamsa

Zespół Williams potwierdził, że Roy Nissany weźmie udział w pierwszym treningu do Grand Prix Hiszpanii. Dla Izraelczyka będzie to debiut podczas sesji w trakcie weekendu wyścigowego Formuły 1.

Izraelczyk został w tym roku kierowcą testowym stajni z Grove i w jego kontrakcie zapisany jest udział w piątkowych sesjach. Jak potwierdzono, Nissany podczas treningu otwierającego weekend w Hiszpanii przejmie bolid George'a Russella, tym samym debiutując podczas oficjalnej części weekendu Formuły 1.

Zobacz wideo Kubica coraz lepiej czuje się w Alfie Romeo! Ekipa Polaka ma jednak spory problem

- Jestem bardzo zadowolony, że otrzymam samochód w Barcelonie - powiedział Roy Nissany. - Pierwsza jazda w treningu jest wielkim krokiem dla każdego kierowcy, w tym dla mnie. To także osiągnięcie dla mojego kraju, ponieważ pojawi się flaga Izraela. Przygotowuję się do tego z zespołem i wierzę, że możemy wyciągnąć z tego dużą wartość - dodał.

Nissany rok temu skompromitował się podczas testów F1

Nissany posiada już doświadczenie związane z jazdą bolidem Formuły 1, sprawdzając go pod koniec 2019 roku. 25-latek został wówczas zaproszony przez Williamsa na testy opon Pirelli w Abu Zabi. Wówczas jednak jest występ został określony katastrofą - pierwszego dnia testów był wolniejszy o 9,5 sekundy od najszybszego kierowcy.

Ojcem Roy'a jest Chanoch Nissany, który w sezonie 2005 był kierowcą testowym Minardi i wziął udział w pierwszym treningu do Grand Prix Węgier.

Więcej o F1 przeczytasz na f1wm.pl.

Przeczytaj także:

Więcej o: