Kubica walczył z Raikkonenem, nie skończył ostatni. Mercedesy najlepsze

Robert Kubica wrócił do bolidu Formuły 1 i zajął 19. miejsce w pierwszym treningu przed Grand Prix 70-lecia F1 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Najlepszy czas uzyskał Valtteri Bottas z Mercedesa.

Kubica zastąpił w sesji Włocha Antonio Giovinazziego, dostając trzecią szansę pojawienia się na torze F1 od swojego zespołu w tym sezonie. Polak na początku sesji nie uzyskiwał najlepszych czasów i utrzymywał się jedynie przed kierowcami, którzy nie zaliczyli pomiarowego okrążenia oraz Danielem Ricciardo, który wkrótce awansował w klasyfikacji i wyprzedził kierowcę Alfa Romeo Racing Orlen. 

Zobacz wideo Kubica nie może być zadowolony. Miał słabszy samochód i fatalne opony [F1 Sport]

Kubica walczył z Raikkonenem. Skończył przedostatni

Po nieco ponad półgodzinnej jeździe Polak uzyskał czas 1:29:699. Kilkanaście minut później poprawił się jednak o 0,6 sekundy i z czasem 1:28:960 zajmował przez chwilę siedemnastą pozycję. Był nawet przed Kimim Raikkonenem, który po zjeździe do boksu wyprzedził jednak Kubicę o 0,2 sekundy. Do końca sesji obaj zawodnicy nie poprawili swoich okrążeń. Kubica przejechał 21, a Raikkonen 22 okrążenia. Za nimi znalazł się tylko Kevin Magnussen z Haasa, który miał problemy ze spłaszczoną oponą, które pojawiły się w trakcie jednego z szybkich okrążeń. 

Rywalizacja Kubicy z Raikkonenem może częściowo cieszyć, chociaż zespół Alfa Romeo Racing Orlen wciąż nie poprawił swojego tempa. Największy sprawdzian dla ekipy Polaka przyjdzie jednak w sobotnich kwalifikacjach, gdy chcieliby pierwszy raz w sezonie awansować do Q2. 

Najlepsze Mercedesy, Bottas przed Hamiltonem

Kierowcy w trakcie sesji używali tylko kompletów miękkich opon, które przez dalszą część weekendu mogą być mniej użyteczne - szybko się zużywają. Po zeszłotygodniowych problemach z oponami nikt nie będzie chciał ryzykować.

Kilka minut przed godziną 12 czasu lokalnego najlepszy czas sesji ustanowił Valtteri Bottas. Fin uzyskał 1:26:166, jadąc o 0,6 sekundy szybciej od swojego kolegi z Mercedesa, Lewisa Hamiltona. Hamilton poprawił co prawda swój osobisty rekord, jednak nie wystarczyło to do przesunięcia się przed kierowcę z Nastoli, do którego ostatecznie stracił 0,1 sekundy. Trzeci w klasyfikacji był Max Verstappen (1:26:893), który późno przejechał pierwsze szybkie kółka po zakończeniu realizacji specyficznego programu rozwojowego. Ze świetnej strony prezentował się Nico Hulkenberg. Niemiec wskoczył na chwilę na trzecie miejsce, tracąc 0,7 sekundy do Bottasa, a ostatecznie zakończył sesję na czwartym miejscu. 

Drugi trening zaplanowano na godzinę 16:00 czasu polskiego. W sobotę na torze odbędzie się trzecia sesja treningowa (12:00) i kwalifikacje (15:00) przed niedzielnym wyścigiem, który ruszy o godzinie 15:10. Rywalizacja w ten weekend odbywa się w ramach Grand Prix 70-lecia Formuły 1, które obchodzimy w 2020 roku. Pierwszy wyścig w historii F1 rozegrano właśnie na torze Silverstone. Więcej o Formule 1 przeczytasz na f1wm.pl.

Przeczytaj także:

Więcej o: