Kierowca Formuły 1 zakażony koronawirusem! Pierwszy taki przypadek

Kierowca Racing Point Sergio Perez ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wypada z Grand Prix Wielkiej Brytanii - poinformował Andrew Benson, dziennikarz BBC zajmujący się Formułą 1.

O tym, że z Sergio Perezem nie dzieje się nic dobrego, było wiadomo już w czwartek rano, bo meksykański kierowca nie wziął udziału w czwartkowych testach. Czuł się źle, został poddany izolacji. Z podejrzeniem koronawirusa, który został właśnie potwierdzony. - Ma pozytywny wynik testu. Wypada z Grand Prix Wielkiej Brytanii - poinformował Andrew Benson, dziennikarz BBC zajmujący się Formułą 1.

Zobacz wideo "Ten wyścig był koszmarem". Kimi Räikkönen nie wytrzymał [F1 Sport]

Racing Point potwierdza: Perez zakażony koronawirusem

Już na czwartkowej konferencji prasowej pojawił się tylko jeden kierowca Racing Point - Lance Stroll. I już wtedy było wiadomo, że z Perezem nie jest dobrze, bo rzecznik teamu poinformował, że przeszedł już jeden test na koronawirusa, który dał niejednoznaczny wynik. Drugi wynik testu był już pozytywny i Perez nie wystąpi w GP Wielkiej Brytanii, co kilka minut po informacji Andrew Bensona potwierdził też Racing Point. - Sergio jest w dobrym stanie fizycznym i w dobrym nastroju, ale nadal będzie się izolował zgodnie z wytycznymi odpowiednich organów zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla naszego zespołu i całego sportu - napisał Racing Point.

Racing Point nie poinformował jeszcze, kto w ten weekend zastąpi Meksykanina, ale z pewnością będzie to ktoś z dwójki rezerwowych kierowców - Stoffel Vandoorne albo Esteban Gutierrez. I raczej Gutierrez, który podobno już jest w drodze do Londynu.

Do tej pory jeszcze żaden z kierowców F1 nie był zakażony koronawirusem. Zakaziły się za to dwie osoby z padoku. Obie dwa tygodnie podczas GP Węgier, ale choć ich tożsamość nie została ujawniona, F1 zapewniała, że nie miały one bezpośredniego kontaktu z kierowcami. GP Wielkiej Brytanii startuje w niedzielę o 15.10.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Agora SA