Fantastyczna wiadomość dla fanów F1 w Polsce! GP Wielkiej Brytanii w otwartej TV

Wielka niespodzianka dla polskich kibiców Formuły 1! Jak informuje portal cyrkf1.pl, Telewizja Polsat pokaże w otwartym kanale wyścig F1 o GP Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w najbliższą niedzielę!

Jak informuje portal cyrkf1.pl, nastąpi wielki powrót transmisji z wyścigów Formuły 1 do otwartej telewizji. W programie Polsatu na niedzielę 2 sierpnia znajdziemy transmisję na żywo z wyścigu o GP Wielkiej Brytanii (początek transmisji o godzinie 15:05, potrwa do 17:10). W planach jest także pokazanie ceremonii uhonorowania zwycięzców. Sam wyścig na Silverstone ma potrwać około 1,5 godziny, więc nie wykluczone, że zorganizowane zostanie także specjalne studio.

Zobacz wideo Koszmar zespołu Kubicy. Padły mocne słowa. "Nie wszyscy pracują, jak powinni"

Wyścig Formuły 1 w otwartym kanale Polsatu!

Nie wiadomo, czy oznacza to powrót na stałe F1 do otwartego kanału Polsatu. W programie stacji nie ma transmisji z kolejnych wyścigów F1 na żywo. 

W głównym kanale Polsatu wyścigi Formuły 1 pokazywane były w latach 2007-2013. Następnie kibice mogli je śledzić na antenie kodowanego Polsatu Sport, a od 2016 roku na antenie Eleven Sports. Stacja ta pokaże także wyścig o GP Wielkiej Brytanii oraz poprzedzające go treningi i kwalifikacje.

W zeszłym sezonie wyścigi F1 pokazywano na żywo w niekodowanym kanale TVP Sport, ale jedynie od 45. minuty. Dlatego tegoroczne GP Wielkiej Brytanii będzie pierwszym wyścigiem F1 pokazywanym w Polsce w całości w otwartej telewizji. Ostatni taki wyścig miał miejsce w Brazylii w 2013 roku. 

Liderem klasyfikacji kierowców F1 jest Brytyjczyk Lewis Hamilton (63 punkty). Drugie miejsce zajmuje Fin Valtteri Bottas (58 punktów). Obaj są ze stacji Mercedesa. Trzeci jest Holender Max Verstappen z Red Bulla (33 punkty). 

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.