Zespołowy partner Roberta Kubicy ustanowił nowy rekord F1! Pobił wyczyn Alonso

Kimi Raikkonen, dojeżdżając na 16. miejscu w GP Węgier, ustanowił nowy rekord Formuły 1. Fin, który jest zespołowym partnerem Roberta Kubicy, pobił w liczbie ukończonych wyścigów w historii Fernando Alonso.

Początek sezonu jest nieudany dla Alfy Romeo. Antonio Giovinazzi zdobył jedynie dwa punkty, podczas pierwszego wyścigu na torze Red Bull Ring. W kolejnych wyścigach nie byli w stanie zdobyć kolejnych "oczek" do klasyfikacji generalnej, przez co włoski zespół zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji konstruktorów, wyprzedzając jedynie Haasa i Williamsa.

Zobacz wideo "Włoskie media raz kogoś kochają, raz nienawidzą". Z czego wynika problem Ferrari?

Są jednak i dobre wieści dla zespołu, w którym kierowcą testowym jest Robert Kubica. Choć Kimi Raikkonen ukończył wyścig dopiero na 16. miejscu, ustanowił nowy rekord. Fin ukończył 246. wyścig w swojej karierze, bijąc tym samym wyczyn Fernando Alonso, który w swojej karierze linię mety przekroczył 245 razy, choć startował w czterech wyścigach mniej od Raikkonena.

Raikkonen z karą po kuriozalnym błędzie na starcie GP Węgier

Raikkonen nie ustrzegł się w tym wyścigu kuriozalnego błędu. Przed Finem po jego stronie prostej start/meta mieli startować dwaj kierowcy Haasa - Romain Grosjean i Kevin Magnussen, ale obaj po przejechaniu okrążenia formującego zdecydowali się zmienić opony na slicki i rozpocząć wyścig z alei serwisowej. To mocno zdziwiło Raikkonena, przed którym pojawiły się dwa wolne pola. Zdezorientowany Fin zatrzymał się dopiero w połowie własnego miejsca, z którego miał ruszyć do wyścigu. Sędziowie zauważyli błąd mistrza świata z 2007 roku i ukarali go 5 sekundami stop&go - zatrzymania na 5 sekund przed pit stopem w alei serwisowej.

Przeczytaj także: