Robert Kubica błyskawicznie wraca na tor F1! Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV

Robert Kubica przejmie bolid C39 należący do Kimiego Raikkonena i wystartuje w piątkowym treningu poprzedzającym Grand Prix Węgier. Pierwsze wyścigi, w których weźmie udział rezerwowy kierowca Alfa Romeo Racing Orlen rozpoczną się o godz. 11:00.

Wznowienie sezonu Formuły 1 to także kolejne szanse na pokazanie swoich umiejętności dla Roberta Kubicy. Powrót na tor 35-latek zaliczył podczas treningu przed Grand Prix Styrii, wtedy zajął 18. miejsce. Jego wynik był gorszy od Kimiego Raikkonena o 0,4 sekundy. 

Zobacz wideo "Włoskie media raz kogoś kochają, raz nienawidzą". Z czego wynika problem Ferrari?

- Prowadzenie bolidu to zawsze niesamowite uczucie, dlatego nie mogę doczekać się piątku. Odkładając na bok emocje - nie możemy zapomnieć, jak ważny jest rozwój bolidu, zwłaszcza w tym sezonie. Zespół potrzebuje danych i uwag, a to do mnie należy przekazanie jak największej liczby cennych informacji. Poprzedni weekend był dla nas bardzo produktywny i chcę to powtórzyć - powiedział w środę Robert Kubica

Robert Kubica wystartuje w pierwszych treningach, kiedy i o której rozpocznie się sesja przed GP Węgier?

Ekipa Alfa Romeo Racing Orlen łącznie zdobyła tylko dwa punkty, po zajęciu przez Antonio Giovinazziego 9. miejsca w GP Austrii oraz 14. lokaty podczas GP w Styrii. Kimi Raikkonen natomiast w minioną niedzielę zakończył wyścig będąc na 11. miejscu. Wyścigu inaugurującego nie zakończył z powodu awarii auta. Jak sam przyznał fiński kierowca, zespół powinien maksymalnie wykorzystywać możliwości, jaki daje bolid.

Pierwszy trening przed Grand Prix Węgier rozpocznie się w piątek o godz. 11:00, druga sesja natomiast zaplanowana jest na godzinę 15:00. Transmisję wydarzenia można śledzić na antenie Eleven Sports 1, gdzie oba starty zostaną poprzedzone i zakończone rozmowami w studio. Początek emisji sesji treningowych odbędzie się w piątek od godz. 10:55 oraz 14:55. Relację na żywo z postępów Roberta Kubicy na torze Hungaroringu będzie można śledzić na stronie Sport.pl 

Więcej o: