Robert Kubica błyskawicznie wraca na tor F1. "Wykonał znakomitą robotę"

Robert Kubica już w piątek po raz drugi pojawi się na pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier - poinformowała Alfa Romeo.
Zobacz wideo Karuzela transferowa w Formule 1! Szykują się wielkie zmiany [F1 Sport]

Robert Kubica zajmie miejsce Kimiego Raikkonena podczas piątkowej porannej sesji. Polak już tydzień temu pojawił się na treningu przed GP Styrii, gdy zastąpił drugiego kierowcę Alfy, Antonio Giovinazziego. Zajął wtedy 18. miejsce, był wolniejszym o blisko 0,4 sekundy od Raikkonena. 

- Prowadzenie bolidu to zawsze niesamowite uczucie, dlatego nie mogę doczekać się piątku. Odkładając na bok emocje - nie możemy zapomnieć, jak ważny jest rozwój bolidu, zwłaszcza w tym sezonie. Zespół potrzebuje danych i uwag, a to do mnie należy przekazanie jak największej liczby cennych informacji. Poprzedni weekend był dla nas bardzo produktywny i chcę to powtórzyć - powiedział Kubica.

Vasseur: Kubica już w Austrii wykonał znakomitą robotę

- Robert to jeden z naszych największych atutów, jeśli chodzi o rozwijanie bolidu. W zeszłym tygodniu w Austrii wykonał znakomitą robotę i cieszę się, że znowu usiądzie w bolidzie. Jego dane zdążyły nam już pomóc, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Posiadanie trzech znakomitych kierowców to dla nas ogromny plus - powiedział szef Alfy Romeo Frederic Vasseur.

Pierwszy trening przed GP Węgier rozpocznie się w piątek o 11, a drugi o 15. W sobotę o 12 trzeci trening, za to kwalifikacje o 15. Start wyścigu w niedzielę o 15:10.

Więcej o: