Jest termin powrotu Roberta Kubicy. "Daje bezcenny wkład"

Robert Kubica może wystapić w jednym z treningów przed Grand Prix Węgier. Świadczy o tym wypowiedź Giuliano Duchessy, włoskiego dziennikarza. - Robert daje bezcenny wkład w zrozumienie naszego auta. Na potwierdzenie tych słów wystąpi również na Węgrzech - napisał Duchessa na Twitterze.

Rozpoczął się nowy sezon w Formule 1. Robert Kubica jest kierowcą testowym i na razie nie ma szans na jazdę podczas żadnego Grand Prix. W pierwszym treningu podczas GP Styrii Polak zajął 18. miejsce, przegrywając o 0,4 sekundy ze swoim kolegą z Alfy Romeo, Kimim Raikkonenem (15. pozycja).

Zobacz wideo Co z Kubicą w przyszłym sezonie? [F1 Sport #23]

Kubica będzie jechał w treningu przed Grand Prix Węgier?

Włoski dziennikarz Giuliano Duchessa ogłosił w mediach społecznościowych, że Kubica dostanie kolejną szansę. Ma uczestniczyć w jednej z sesji treningowych przed Grand Prix Węgier. 

- Myślę, że Robert daje bezcenny wkład w zrozumienie naszego auta - powiedział Frederic Vasseur, szef zespołu. - Na potwierdzenie tych słów Kubica wystąpi również na Węgrzech - dodał Duchessa na Twitterze.

Na razie jest to nieoficjalna wiadomość. Kubica jest bliski drugiego startu z rzędu podczas treningu F1. Inny dziennikarz, Frederic Vaseur, jakiś czas temu przekazał, że w sumie Polak może usiąść w bolidzie Alfy Romeo około 4-5 razy.

Przeczytaj także:

Więcej o: