Mercedes podjął decyzję ws. składu na kolejny rok w F1! Russell został na lodzie

Według włoskiej edycji Motorsport.com, Mercedes podjął już decyzję o przedłużeniu kontraktu z Valtterim Bottasem na sezon 2021.

Fin ma za sobą udany początek tegorocznych mistrzostw, wygrywając wyścig o Grand Prix Austrii, a także dzierżąc pozycję lidera klasyfikacji po dwóch rundach. Tak mocne otwarcie miało przekonać szefów Mercedesa do przedstawienia Bottasowi kolejnej propozycji nowej umowy, rezygnując z angażu swojego juniora George'a Russella.

Zobacz wideo Co z Kubicą w przyszłym sezonie?

Były alternatywy dla Bottasa, ale Mercedes postawił na sprawdzony duet

Niemiecki producent przede wszystkim miał wziąć pod uwagę sytuację na rynku kierowców i brak alternatyw dla Bottasa. Fin był łączony ze startami w Renault, lecz stajnia z Enstone zdecydowała się na Fernando Alonso, który utworzy skład z Estebanem Oconem. Z kolei niekorzystne dla Russella miało być odroczenie startu mistrzostw, przez co stracił szansę na zaprezentowanie się w nieco bardziej konkurencyjnym Williamsie FW43, a także na podjęcie walki o fotel w Mercedesie.

Decyzja stajni z Brackley rzekomo znalazła akceptację Lewisa Hamiltona, który także ma być na etapie negocjacji nowego kontraktu. Sześciokrotny mistrz świata miał określić Bottasa jako lojalnego kolegę z zespołu.

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl