Oficjalnie: Fernando Alonso w Formule 1! Wielki powrót

Informacja, ktora wczoraj była podawana przez BBC stała się prawdziwa. Fernando Alonso od sezonu 2021 będzie kierowcą Renault - poinformował francuski zespół za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Fernando Alonso jest dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1. Oba tytuły - w 2005 i 2006 roku - zdobywał z Renault. Czyli z zespołem, do którego teraz wraca i będzie w nim jeździć od przyszłego sezonu. 

Zobacz wideo Trwają rozmowy ws. jazd Roberta Kubicy w tym sezonie. Spektakularny start F1 [F1 Sport #23]

Renault w mediach społecznościowych wydało komunikat, w którym  potwierdziło, że Hiszpan będzie kierowcą francuskiego teamu w Formule 1. - Zespół Renault DP World F1 z przyjemnością potwierdza Fernando Alonso wraz z Estebanem Oconem w składzie kierowców na sezon 2021 - napisano na oficjalnym koncie Renault na Twitterze.

Wielki powrót Fernando Alonso do F1

Fernando Alonso w 2021 roku zastąpi Daniela Ricciardo, który po tym sezonie przechodzi do McLarena. A więc do zespołu, z którym dwa lata temu - mając dość jazdy w środku stawki - rozstawał się właśnie Alonso. - Spędziłem w tym sporcie 17 lat. Czas na zmiany. Decyzja została już podjęta kilka miesięcy temu. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale nowe wyzwania czekają już za zakrętem - mówił w sierpniu 2018 roku Alonso, kiedy rozstawał się z McLarenem.

Alonso po rozstaniu z F1 brał udział w Rajdzie Dakar. Został też dwukrotnym mistrzem World Endurance Championship, czyli wyścigów długodystansowych, gdzie triumfował w 24h Le Mans i 24h Daytona. Teraz przygotowuje się do trzeciej próby, aby wygrać słynny wyścig Indianapolis 500, który odbędzie się w sierpniu.

Przeczytaj także:

Więcej o: