Kubica wystartuje w pierwszym treningu do Grand Prix Styrii! Jest potwierdzenie

Zespół Alfa Romeo oficjalnie potwierdził, że Robert Kubica wystartuje w jego barwach w pierwszym treningu do Grand Prix Styrii. Polak przejmie bolid Alfy Romeo prowadzony przez Antonio Giovinazziego.

Robert Kubica po sezonie spędzonym w Williamsie dołączył w tym roku do stajni z Hinwil jako kierowca rezerwowy. 35-latek ma zagwarantowane w kontrakcie starty w piątkowych treningach i pierwszy z nich otrzyma już w najbliższy weekend na Red Bull Ringu.

Zobacz wideo

Dla Kubicy będzie to trzeci kontakt z bolidem C39. Polak prowadził tegoroczną Alfę Romeo podczas zimowych testów, otrzymując po pół dnia w obu turach. Swój samochód na pierwszy trening do Grand Prix Styrii udostępni Antonio Giovinazzi.

Trwają rozmowy ws. jazd Roberta Kubicy w tym sezonie

Musieliśmy czekać siedem miesięcy, ale Formuła 1 przywitała się z nami w sposób najlepszy z możliwych! To było kapitalne widowisko na otwarcie sezonu, choć chyba nikt nie spodziewał się aż takich emocji! Wielkie problemy mają za to zespoły, które korzystają z silników Ferrari. Oznacza to też kłopoty dla Alfy Romeo, w której kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica. W tle mogą trwać jednak rozmowy na temat przyszłości Polaka, bo nadal nie wiemy oficjalnie, ile Kubica ma jeździć. I czy faktycznie skończy się tylko na treningach.

Więcej o Formule 1 przeczytasz na portalu f1wm.pl 

Więcej o: