Trwają testy szczepionki na koronawirusa. Lewis Hamilton protestuje

Rozpoczęły się testy szczepionek na koronawirusa. Lewis Hamilton przyłącza się do protestów związanych z testowaniem szczepionek na biednej ludności z RPA.

W RPA rozpoczęły się już testy szczepionek na koronawirusa. Podczas specjalnej konferencji prasowej, transmitowanej w internecie, naukowcy z Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu, przedstawili swoje plany dotyczące badań. - Zaczęliśmy badania wśród osób, które same zgłosiły się do testów. Pierwsze osoby zostaną zaszczepione jeszcze w tym tygodniu - przyznał pod koniec czerwca Shabib Madhi, odpowiedzialny za testy.

Zobacz wideo "Życie kierowców F1 będzie wyglądało zupełnie inaczej. Powrót do gokartów"

Jak donosi "The Times", testy już się rozpoczęły, a pierwsze osoby zostały zaszczepione. Nie spodobało się to jednak części mieszkańców Johannesburga, którzy rozpoczęli protestować na ulicach stolicy RPA. Głos w tej sprawie zabrał już nawet Lewis Hamilton, wykorzystując swoje zasięgi w social mediach. - Dlaczego w pierwszej kolejności testuje się na mieszkańcach Afryki? - zapytał Brytyjczyk, który jest zaangażowany w ostatnim czasie w akcję "Black Lives Matter".

Hamilton niedawno uczestniczył w proteście #BlackLivesMatter w Londynie, gdzie szedł w tłumie czarnoskórych podczas manifestacji po zabójstwie George'a Floyda w USA. Zespół Mercedesa, w którym jeździ Hamilton, przemalował swoje bolidy na czarno, aby zwrócić uwagę na rasizm i dyskryminację czarnoskórych na świecie.

 

Przeczytaj także:

Więcej o: