Sebastian Vettel ujawnił, dlaczego odchodzi z Ferrari. "Nie było wątpliwości"

Sebastian Vettel w rozmowie z motorsport.com zdradził powód rozstania się z Ferrari po tym sezonie. - Mattia Binotto powiedział mi, że zespół nie ma dalszych zamiarów, abym kontynuował moje starty w Ferrari. Nigdy nie wdawaliśmy się w dyskusje, nigdy nie było oferty na stole, a zatem nie było wątpliwości - powiedział niemiecki kierowca.

Wraz z końcem 2020 roku Sebastian Vettel pożegna się z Ferrari. - Moim zdaniem to dobry ruch zarówno dla niego jak i dla nas. Tylko Sebastian wie co będzie robił w przyszłości. To świetny kierowca i zdaje sobie sprawę, co będzie dla niego najlepsze. Ściga się dla nas od sześciu lat i ma Ferrari w swoim sercu. Po rozmowie z Sebastianem wiem, że ma on zupełnie inne cele w krótszej i dalszej perspektywie. Sebastian zamyka pewien cykl - powiedział niedawno Mattia Binotto.

Zobacz wideo "Życie kierowców F1 będzie wyglądało zupełnie inaczej. Powrót do gokartów"

Vettel rzucił nowe światło na okoliczności związane z odejściem z Ferrari

Sebastian Vettel wyjawił, w jaki sposób został zaskoczony przez Mattię Binotto, szefa zespołu Formuły 1 Ferrari, który zadzwonił do niego z informacją, że nie zostanie zatrzymany na następny rok w bolidzie włoskiej stajni.

Niemiecki kierowca powiedział, że nie rozmawiał o kontrakcie i że nigdy nie zaoferowano mu nowej umowy. - Nie było żadnego problemu. Było to dla mnie oczywiście niespodzianką, kiedy dostałem telefon od Mattii. Powiedział mi, że zespół nie ma dalszych zamiarów, abym kontynuował moje starty w Ferrari. Nigdy nie wdawaliśmy się w dyskusje, nigdy nie było oferty na stole, a zatem nie było wątpliwości - powiedział Vettel, cytowany przez motorsport.com.

Vettel stwierdził również, że jeszcze nie rozmawiał z żadnym innym zespołem w F1. - W tej chwili tak naprawdę nie prowadzę żadnych rozmów. Patrząc w przyszłość, oczywiście chcę się upewnić, że podejmę właściwą decyzję dla siebie i mojej przyszłości - ujawnił Niemiec.

- Osiągnąłem wiele w sporcie, jestem zmotywowany. Aby to zrobić, potrzebuję odpowiednich ludzi wokół mnie. Więc teraz o to dbam. Jeśli pojawi się odpowiednia okazja, myślę, że jest to całkiem jasne - kontynuował Vettel.

Kierowca Ferrari wyjaśnił również, że ogłosi koniec swojej kariery w F1, jeśli nie będzie zbytnio zaangażowany. - Jeśli właściwy moment się pojawi, to będę gotowy. Czuję, że mam dużo więcej do zaoferowania. Jestem przekonany, że jeśli jesteś gotów powiedzieć, że to koniec, to powinieneś być przygotowany na to. W innym wypadku, możesz oczekiwać, że drzwi otworzą się ponownie - zakończył Vettel.

W przyszłym sezonie Vettela za kierownicą Ferrari zastąpi Carlos Sainz. Przez moment zespół rozważał kandydaturę Antonio Giovinazziego, ale ostatecznie nie zdecydował się na niego.

Przeczytaj także:

Więcej o: