Robert Kubica mówi, kiedy pojawi się na torze. "Mam prawo jazdy od 17. roku życia"

Robert Kubica będzie obecny na pierwszym wyścigu F1 nowego sezonu. A kiedy będzie jeździł? Polak odpowiedział na to pytanie dość tajemniczo.

Robert Kubica w tym sezonie będzie łączył dwie posady: kierowcy testowego i rozwojowego w F1 w zespole Alfa Romeo oraz będzie ścigał się w niemieckiej serii samochodów turystycznych (DTM). Jak już zapowiedział, w razie kolizji terminów, priorytet będzie miała Formuła 1. A kiedy pojawi się na jakimkolwiek torze?

Zobacz wideo

- Pojawię się na torze, w padoku, już na początku lipca, w Austrii, na pierwszym wyścigu Formuły 1. Jeśli chodzi o jazdy, to na pewno na torze SPA na początku sierpnia, w pierwszym wyścigu DTM. Ale bardzo możliwe, że pojawię się też wcześniej - powiedział Kubica w filmie opublikowanym na kanale YouTube'owym Orlen Team.

Kubica ma prawo jazdy od 17. roku życia. "Usłyszałem, że "jeżdżę sennie""

Kubica został zapytany również o to, czy posiada prawo jazdy. Jak się okazało, ma je od... 17. roku życia. - Kiedyś przepisy był trochę inne niż teraz. Zdałem za pierwszym razem, to był duży sukces, bo nie było łatwo. Pan instruktor powiedział mi na koniec jazdy po Krakowie, że "jeżdżę sennie". Myślę, że to akurat był komplement - odpowiedział kierowca.

Pierwszy wyścig nowego sezonu F1 odbędzie się w najbliższy weekend w Austrii. Za to seria DTM ruszy na początku sierpnia (1 i 2 na torze SPA w Belgii). Kierowców czeka łącznie 18 wyścigów w ciągu dziewięciu weekendów. 

Więcej o: