Williams zmienia barwy. Były zespół Kubicy stracił głównego sponsora

Zespół Williamsa zmienia barwy. Tydzień przed restartem sezonu Formuły 1 legendarna ekipa pokazała bolid w zupełnie nowym malowaniu po utracie głównego sponsora.

Opóźniony sezon Formuły 1 zacznie się 3 lipca w Austrii. Na Red Bull Ringu kierowcy będą się ścigać w dwa kolejne weekendy. Williams zaprezentuje się w zupełnie nowych barwach. Ma to związek ze zniknięciem tytularnego sponsora, firmy Rokit, z którą z niewyjaśnionych przyczyn, zerwano w tym roku umowę.

Zobacz wideo Wilfredo Leon w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Legendarny zespół F1 w nowych barwach. Zespół pokazał malowanie po utracie sponsora

Po rozwiązaniu kontraktu szefowa zespołu Claire Williams zapowiedziała bolid w nowych barwach. Samochód FW 43 prezentuje się teraz tak:

Nowe malowanie Williamsa na sezon 2020Nowe malowanie Williamsa na sezon 2020 Williams Racing / Williams Racing

Z samochodu zniknął czerwony kolor, związany z firmą Rokit. Najbardziej wyeksponowane są logotypy spożywczego giganta Sofiny, (należącego do Michaela Latifiego, ojca Nicholasa, nowego kierowcy Williamsa) oraz firmy informatycznej Acronis. Na tylnym skrzydle umieszczono napis Williams, który w każdej chwili może zostać zastąpiony przez ewentualnego sponsora.

Trudny okres dla Williamsa. Słabe testy, kryzys finansowy

Ostatnie miesiące okazały dla Williamsa bardzo trudne. W przedsezonowych testach wciąż był najwolniejszy, a epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową zespołu. Zerwanie umowy z firmą Rokit na tyle mocno pogłębiło kryzy w zespole, że Williams został wystawiony na sprzedaż. Prowadzone są w tej sprawie rozmowy, choć na razie brak oficjalnych komunikatów.

Wciąż nie wiadomo, dlaczego rozwiązano umowę z Rokit. Firma nie zerwała innych umów sponsorskich, a w najbliższym czasie prawdopodobnie zwiąże się z ekipą Mercedesa. -Pracujemy z nową agencją 1920 Worldwide, która ma pomóc w pozyskaniu nowych sponsorów. Williams był zawsze atrakcyjny dla nowych partnerów i mam prawo uważać, że tak będzie nadal. To wspaniały zespół, wspaniała ekipa i kontynuujemy tę ekscytującą podróż - mówiła w zeszłym miesiącu Claire Williams.

Przeczytaj także:

Więcej o: